Skocz do zawartości

Nierówna praca silnika na biegu jałowym-Astra H 1.7CDTI110KM


Gość Jacek82

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

O kurde skoro to przepływomierz to czeka mnie niezły wydatek. On kosztuje aż 1000 zł!!! Dlaczego tak drogo??

Bo pytałeś w ASO. Normalnie można go kupić za ok 400 zł. Oryginał Bosch.

http://allegro.pl/li...p&change_view=1

Edytowane przez Mariusz_760301

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Bo pytałeś w ASO. Normalnie można go kupić za ok 400 zł. Oryginał Bosch.

http://allegro.pl/li...p&change_view=1

 

Nie, nie... pytałem w okolicznych sklepach, ASO zaśpiewało 1200. To do silników Z17DTH 101 KM można kupic za 400, niestety do modeli Z17DTR/DTJ kosztuje około 1000 zł, obdzwoniłem gdzie tylko mogłem. Ten którego szukam ma symbol 0281002832 lub według GM 55561301.

 

No widze, ze na allegro to jest zatrzesienie ale wlasnie tych do Z17DTH, do DTR/DTJ jest tylko dwa. Dziwne - czyżby nigdy sie nie psuły??

Edytowane przez Jacek82

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to powiem ze przeplywki sie psuja raczje nie czesto. Wiekszosc przypadkow wymiany przeplywki jest niepotrzebna bo winne bylo cos innego. Sprobowac mozna jak ci nie żal 500 zl na przeplywke z allegro. Tez sa pogloski ze te tansze przeplywki to nie to samo. Nie wiadomo tak do konca czy to ori czy nie. Zreszta niektore to czyste germany a niektore to jakies tajwany itp mimo ze niby bosch. Nic juz nie wiadomo. Zakupisz wymienisz to bedziesz wiedzial.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem dzisiaj u specjalisty, który potwierdził podejrzenia, że to przepływomierz. Kurde on jest strasznie drogi. Czy wiecie gdzie można go dostać w rozsądnej cenie? Jest to bosch o symbolu 0281002832.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a jakies odczyty fejsem czy techem robiles?? Chodzi mi oto jakie wartosci podawal przeplywomierz na jalowym i jakie podczas gwaltownego wcisniecia pedalu gazu do podlogi??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj a jakies odczyty fejsem czy techem robiles?? Chodzi mi oto jakie wartosci podawal przeplywomierz na jalowym i jakie podczas gwaltownego wcisniecia pedalu gazu do podlogi??

 

Nie bardzo znam sie na tym, ale generalnie chodzi o to, że odczyty masy przepływającego powietrza wahały sie od minimum do maximum. To było na wolnych obrotach. Nic więcej nie jestem w stanie odpowiedziec. Fachowiec, który mi to sprawdzał stwierdził, że przepływomierz. A nie jest to byle kto, zajmuje sie elektronika pojazdów od bardzo dawna i bardzo duzo ludzi u niego diagnozuje. Jest chwalony i polecany.

 

A teraz z innej beczki. Objezdzilem dzisiaj okoliczne miasta. Nigdzie nie ma tej przeplywki w sprzedazy, a ASO spiewa około 1400 zł. Jestem załamany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Sprawa chyba jest prosta. Przepływomierz faluje i to dość mocno. Po jego odłączeniu silnik pracuje stabilnie. Na 99,9% przepływka do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pamietaj ze dzurta w dolocie tez bedzie powodowac niby blad przeplywki a sam przeplywomierz bedzie pokazywal dziwne parametry( niezgodne z oczekiwanymi przez ECM) Sam przeplywomierz bedzie pokazywal dobrze znaczy sie odczytywal jaki jest faktyczny przeplyw. Uszkodzone smigla na turbo takze beda powodowac bledy przeplywki.

Zwracam na to uwage bo juz kiedys tez zapodalem przeplywke do wymiany ti tu sie okazalo po tym ze to jednak nie ona. NAjlepiej podmienic przeplywke na sprawna i bedzie wiadomo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko pamietaj ze dzurta w dolocie tez bedzie powodowac niby blad przeplywki a sam przeplywomierz bedzie pokazywal dziwne parametry( niezgodne z oczekiwanymi przez ECM) Sam przeplywomierz bedzie pokazywal dobrze znaczy sie odczytywal jaki jest faktyczny przeplyw. Uszkodzone smigla na turbo takze beda powodowac bledy przeplywki.

Zwracam na to uwage bo juz kiedys tez zapodalem przeplywke do wymiany ti tu sie okazalo po tym ze to jednak nie ona. NAjlepiej podmienic przeplywke na sprawna i bedzie wiadomo.

 

Witam. A więc byłem u jeszcze jednego specjalisty i również stwierdził, że przepływomierz, ale gdy zapytałem czy w takim razie kupić, czy to na 100% to odpowiedział, właśnie tak jak sugerujesz, żeby najlepiej podmienić wcześniej na sprawną. Ok... więc pytam skąd taką dostać na próbę?? No to usłyszałem odpowiedź, że będzie problem, bo jest trudno dostępna i że bardzo rzadko naprawia te modele, gdyż silnik ISUZU oraz jego osprzęt jest mało awaryjny. No więc klapa... wydam około 1000 zł i okaże się że to może zupełnie co innego. W takim razie... problemu ciąg dalszy.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności