Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jgrzegorz

Jak otworzę klape silnika,obok miejsca w którym jest zamek, jest biała nalepka.

post-5032-0-18689300-1396894182_thumb.jpg

Edytowane przez jgrzegorz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czy podpiecie opcoma moze generowac błedy?Problem dotyczy vectry c.Przy dwóch pierwszych podpieciac nic sie nie działo.Potem usuniecie błedu zwiazanego z prawdopodobnie cim wygenerowało bład w bloku trakcji.Dzis samo podłaczenie wywaliło bład w bloku trakcji.Po usunieciu ok odpaleniu ok.Po skanowaniu znowu bład w bloku trakcji.po usunieciu bład w bloku silnika.Po usunieciu bez powtórnego skanowania ok.

Pytanie czy winny moze byc opcom czy tez np cim.Dodam ze w astrze g wszystko ok w corsie D tez bez"numerów"

 

Mam coś takiego w swojej Zafirze B. Op-com "generuje" błędy, ale bo ich skasowaniu i odłączeniu, wypedałowaniu nic nie ma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem wg mnie leży w oprogramowaniu i sposobie wywołania modułów które w tym momencie "gadają" tylko z opcomem tracąc na chwilę kontatk z autem. W wielu przypadkach w momencie zczytywania błędów pojawia się kontrolka trakcji.

To znaczy problem tkwi w opcomie?Bo nie moge zrozumiecc pewnej rzeczy dlaczego pierwsze połaczenia nie generowały błedu?Co ciekawe bład był na "czerwono"ale dał sie usunąć

Chodzi mi o to czy swoim opcomem nie narobie "bałaganu"w wspoomnianej vectrze?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Dobre pytanie. Opcomem możesz narobić dużo dobrego a i dużo złego więc uważaj. Opcom generuje opisane błędy wg mnie losowo.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adams4lta

Jak masz CHINA CLONE to co się dziwisz? Podjedź do kogoś kto ma oryginała i niech się podłączy a dowiesz się czy masz trafionego fejsa czy coś grubszego np. z CAN

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre pytanie. Opcomem możesz narobić dużo dobrego a i dużo złego więc uważaj. Opcom generuje opisane błędy wg mnie losowo.

Wiem ze moge zrobic duzo dobrego i złego ale chodzi mi o ten konkretny przypadek czy opcom moze uszkodzic cos w aucie (oczywiscie poza błedami)?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Posiadam Opel Astr H (2005) 1.9 CDTI (120KM) Kombi.

Zmieniłem w module REC przypadkowo typ nadwozia z nohatchback na wersję hatchback wersja 5 drzwiowa. W chwili jak odczytuję konfigurację zaprogramowania w polu tym mam "Błędny". Mimo programowania na nohatchback dalej mam wartość "Błędny".

Ponadto na wyświetlaczu mam informację po przekręceniu kluczyka iż światła cofania (prawa i lewa) są do sprawdzenia. I faktycznie po wbiciu wstecznego nie zapalają się. Sprawdzałem na krótko włącznik przy skrzyni biegów też nie działają światła. Jednak funkcja follow to home działa i światła wstecznego się zapalają.

Co może być nie tak?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od odłączenia akumulatora na jakiś czas, a później zacznij zabawę od nowa.

Jeżeli nadal będą pojawiać się błędy czeka Cie wizyta na TECHU.

Niektóre funkcje można zaprogramować opcomem w "jedną stronę", w drugą tylko TECH.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ostatniej chwili, pojawiła się nowa wersja do naszych klonów:

 

2w3xaqa.jpg

 

Nie działa ze wszystkimi interfejsami, ale warto spróbować.

Moj zaktualizowało z 1.39 do 1.45 i wszystko działa.

Wersja wyłącznie ENG.

 

Do znalezienia z wujkiem Google.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności