Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość Fircyk81

Wczoraj bawiłem się troszkę opcomem, znalazłem opcje filtr cząstek stałych - występuje, można przestawić na nie występuje i programuj. o co chodzi ? Chyba opcomem nie usunę dpfa ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Wczoraj bawiłem się troszkę opcomem, znalazłem opcje filtr cząstek stałych - występuje, można przestawić na nie występuje i programuj. o co chodzi ? Chyba opcomem nie usunę dpfa ?

Wydaje mi że jeśli nawet go wylogujesz to bez wycięcia nic to nie da bo filtr zaraz się zapcha. Skoro nikt nie odpisał, pewnie nikt w ten sposób tego nie robił.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Fircyk81

Szlifierek kilka w domu mam więc z wycięciem nie będzie problemu, jednak czy opcomem go całkowicie wyłączę? Na pewno ktoś już to widział w opcomie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Podejrzewam, że tu nie chodzi o wyłączenie dpfu. Gdzieś czytałem że jego praca jest zapisana w mapie silnika. Często też w opcomie źle interpretowane na polski są sformuowania techniczne więc może i tu. Wg mnie wyłączenie dpfu w tym wypadku polega na tym, że nie wszystkie elementy w układzie pracy samochodu nie będą wiedziały o jego obecności.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Fircyk81

Podejrzewam, że tu nie chodzi o wyłączenie dpfu. Gdzieś czytałem że jego praca jest zapisana w mapie silnika. Często też w opcomie źle interpretowane na polski są sformuowania techniczne więc może i tu. Wg mnie wyłączenie dpfu w tym wypadku polega na tym, że nie wszystkie elementy w układzie pracy samochodu nie będą wiedziały o jego obecności.

 

Dziś patrzyłem w angielskim op comie i jest to samo...

 

Body/ Ipc Ecu / programing/ trzeba wpisać kod/ i na którejś stronie jest diesel pasrticulate filter

 

Nikt się tym nie bawił ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość adampakoart

kolego bad podepnę się pod pytanie.kupiłem op-com , dostałem do tego soft china klon 2010. niby chodzi, błędy absu skasowałem. kłopot w tym,że idąc ścieżką jaką podałeś,wchodząc w eeprom nie mam okna odczyt kodu dostępu.podobny temat w liczniku...jakby puste okna : przebieg , cofnij przebieg... i nigdzie nie widzę okna do wpisywania kodu. czy to moje błędy w obsłudze czy kiepski soft? jeśli soft to jaki polecicie bym nie uwalił kabla? auto vectra b 2001 po lifcie 1.8 benzyna silnik z18xe . pytanie jaki soft polecicie może niestosowne do odpwiedzi na forum więc proszę o ewentualną odpowiedź na priv

Edytowane przez adampakoart

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego bad podepnę się pod pytanie.kupiłem op-com , dostałem do tego soft china klon 2010. niby chodzi, błędy absu skasowałem. kłopot w tym,że idąc ścieżką jaką podałeś,wchodząc w eeprom nie mam okna odczyt kodu dostępu.podobny temat w liczniku...jakby puste okna : przebieg , cofnij przebieg... i nigdzie nie widzę okna do wpisywania kodu. czy to moje błędy w obsłudze czy kiepski soft? jeśli soft to jaki polecicie bym nie uwalił kabla? auto vectra b 2001 po lifcie 1.8 benzyna silnik z18xe . pytanie jaki soft polecicie może niestosowne do odpwiedzi na forum więc proszę o ewentualną odpowiedź na priv

 

W tym aucie pin jest potrzebny tylko do dodania kluczyków lub wymiany ECU.Można go odczytać po diagnozie z ECU.Każdy elektronik samochodowy da radę :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość adampakoart

odczytanie pinu to odrębna sprawa...odczytać się nie da bo nie widzę opcji wchodząc w eeprom,ale chcąc np. zmienić rozmiar opon też jest klapa, nie widzę tej opcji a chciałbym zmienić z 15tek na 16tki,pewnie lekko oszukuję licznik.nawet wchodząc w licznik i przebieg klikam i nic (ciekawi mnie ile majstry ewentualnie cofnęli przed sprzedażą).no i nigdzie nie widzę okna żądającego jakiegokolwiek kodu.czy to sprawa modelu auta,rodzaju oprogramowania,ustawień czy po prostu mojego braku wiedzy w obsłudze? poza tym op-com śmiga...błędy usunąłem więc jest ok

Edytowane przez adampakoart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności