Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Czy V6 czy V5 czy New Opcom to jest wszystko Made in China.Czyli to wszystko są podróbki.Oryginał to Opcom Adako.Ale jeszcze jest pytanie co na płytce ma nadrukowane Adako.Czy czasem nie też Made in China?Tego nie rozbierałem.Ale nie zdziwiłbym się gdyby tak było.

Poczytaj moje posty w tym temacie.Mam V6 i New Opcom.

I pewnych rzeczy nie mogę zrobić żadnym z nich.

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Koledzy mam problem z opcomem, mianowicie w karcie "funkcje specjalne" nie mam korekt wtrysków tylko "cyl1 on, off itd". i tu moje pytanie czy to wina interfejsa? Silnik to z17dth . Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytam ten wątek od paru dni i z tego co się zorientowałem z op comem związane są 3 kwestie:

1) wersja płyty urządzenie v6, v5, opcom_new (dwie ostatnie są preferowane ze względu na możliwość wgranie różnych wersji firmware'u)

2) wersja firmware'u np. 1.39, 1.45, 1.59 itd

3) wersja samego software'u do diagnostyki np OP-COM CHINA 08-2010 PL, VAUX-COM 120309a GB


Czego nie zrozumiałem to która z tych zmiennych wpływa na możliwość wykrywania odpowiedniego auta (model / rok / silnik).

Chodzi konkretnie o Corsę D z 2009r silnik Z12XEP


Z tego co rozumiem to najlepiej wybrać wersję z płytą v5 i zrobić upgrade firmware'u do v1.59.


Znalazłem taką wersję na ali:



Skorygujcie mnie jeżeli, źle myślę.

Potrzebuję też informacji czy z powyższym zestawem będę mógł użyć funkcji "Programowania" w aucie.

Edytowane przez MarcinJC

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Rok 2006r. Corsa D, 1.3 ctdi, op-com nie łączy mi się z silnikiem komunikat SWcan, łączy się tylko z funkcjami podwozia i nadwozia, natomiast w Corsie C, silnik 1.0 ,łączy się z wszystkim funkcjami.

Czy problem leży w intercesje (przekaźniki) czy w oprogramowaniu?

 

p.s. dodam że to samo jest w wersji oprogramowania 1.39 i 1.59

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ssevveryn Nie wiem co masz na płycie dołączone.Wgrywasz Opcoma jakiego bądź w twej wersji co podałeś i działasz.

U ciebie w ogóle nie działa pilot?

 

Zibi test elementów wykonawczych robi się po to aby sprawdzić czy są sprawne. Moze być tak że test wykrywa niesprawność(i moim zdaniem trzeba się tym zająć-naprawić) ale w czasie pracy nie zawsze błąd się wyświetla bo dany czujnik pracuje jeszcze w granicach normy.

Ale to już muszą potwierdzić Fachowcy forumowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności