Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Cześć! witam po raz pierwszy, zakupiłem Op-com zbyt szybko... teraz dopiero czytam /ten wątek mam za sobą w całości :) /

 

Astra H 2006 1,6 XEP , również Astra G 2006 1,6 XEP

Op-com ver 6... 1,59

Lap win 7x64 professional

 

Chciałem się upewnić, proszę o korektę i podpowiedzi, sugestie...:

 

- Zapewne oprogramowanie OP-COM CHINA 08-2010 PL? / na płytce: OPCOM 201008 ENG i op-com 2014: Vaux-Com/

- Jakie stery?: w obu programach na dołączonej płytce te same - część plików w katalogu sterownika amd64 nowsza niż w znalezionych do OP-COM CHINA 08-2010 PL

- Jaki rodzaj wydania op-com w opcjach programu: B?

- Czy używając takiego oprogramowania jak na cd można uwalić interfejs bez łączenia się z netem i aktualizacji?

- Czy w przypadku tych aut z 2006 będzie większa funkcjonalność nowszego oprogramowania, czy lepiej używać wersji OP-COM CHINA 08-2010 PL - priorytet dla mnie to stabilność i mniejsza szansa namieszania... lecz funkcjonalność też ważna.

 

Komp dla mnie to nie nowość, bawiłem się różnym sprzętem, czy programowaniem przez com / usb, więc wiem, że stery mają horrendalne znaczenie, jak i soft, więc proszę o rady doświadczonych, bo z interfejsem do auta akurat mam pierwszy raz do czynienia, a informacje są "średnio" uporządkowane: po zbyt pospiesznym jak się okazało zakupie mam chwilę czasu, by przynajmniej dobrać dobrze stery, jak i soft, dzięki za wskazówki, lub jeśli ktoś ma sprawdzone sterowniki z powyższym oprogramowaniem za namiary, bądź podesłanie...

 

Używam w pcecie sterowników ftdi do kart dvb i tam jest zasada: nowszy /nawet z Microsoft/ -lepszy, czy tu działa podobna zasada?

 

 

P.S. OP-COM PL Professional 100219A ? - soft po polsku, dodatkowe opcje: miał ktoś i używał?

 

P.S. (II)

Ze swojej strony /zważywszy na kłopoty wielu użytkowników ze stabilnością połączenia, czy transmisji/ muszę zaznaczyć, /jako że komputery to moja branża od dekad/, iż nie wspomina się o ich konfiguracji: mając do czynienia z tunerami sat, programatorami, czy wielu innymi urządzeniami sterowanymi przez com, /lub emulowany w usb com/ wiem z doswiadczenia, że transmisje o ile nawet są to bywają mocno zaśmiecone przez to co "lata w pamięci" i obciąża procesor, czy łączy się z netem.
Instalacja windy od nowa to nie przepis: system trzeba poustawiać!
w skrócie kilka porad:
- Nadzór i pozbycie się zbędnych programów z autostaru, harmonogramu zadań, zbędnych usług systemu.
- Nie zaśmiecanie systemu komercyjnymi kombajnami z masą zbędnych bajerów, powyłanczanie wszelkich automatycznych aktualizacji w systemie i oprogramowaniu
- Wyłączenie wszelkich kart sieciowych / wifi / bluetooth
- Na czas komunikacji wyłaczenie antywirusów / piaskownic etc...
- Opcje zasilania: ustawienia na zasilaniu bateryjnym: maksymalna wydajność + ręczna korekcja wszelkich wyłączeń: selektywnych usb + ekran + dysk + magistrala pci + uśpienie off
- plik stronicowania 1,5 x ram - stały
- usługi w tle /użycie procesora/
- Bios komputera: wszelkie opcje podkręcania, jak i oszczędzania energii należy powyłączać.
Jest cała masa tego co wpływa na stabilność pracy komputera i najbardziej daje się we znaki przy tak delikatnej rzeczy jak komunikacja przez porty com / usb, więc warto na to zwrócić uwagę...
Do czyszczenia rejestru wystarczy prosty, bezpieczny Auslogic Registry Cleaner, czasem trzeba niestety ręcznie czyścić rejestr gdy wie się czego szukać, jednak ten programik dość skutecznie wywala / koryguje masę błędów, czy pozostałości po instalacjach, do tego czyszczenie katalogów tymczasowych i zawartości katalogu prefetch co jakiś czas...
Edytowane przez kafel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja Sterowników w 7x64:



Z Menu start / akcesoria / wiersz poleceń - uruchom jako administrator.

Uruchamiamy gpedit.msc.

Szablony administracyjne / system / instalacja sterowników / podpisywanie kodu... ustawiamy: włączone - ignoruj.

Instalujemy sterowniki Drivers windows 7 /ver 2.1.0.0/: DPInst_x64.exe


Podłączmy interfejs po kilku chwilach i powinny się zainstalować.


U mnie lata stabilnie, jednak pytania:


Czy w związku z tym, iż to wersja 6 1.59 interfejsu pokazuje błąd B3925-00 Otrzymano niewłaściwy identyfikator środowiskowy IPC (zestaw wskaźników)?, jak i pokazuje B3902-00 Otrzymano nieprawidłowy identyfikator immobilisera...?


P.S.


Znalazłem ver 5 z firmware 1.59: downgrade do 1.39 bezproblemowy i najlepszy żeby podsumować?

Edytowane przez kafel

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy jest sens flashowania do 1.39, chyba, że planujesz używać tylko oprogramowania 08.2010PL,EN i starszego (samochody do 2010r.), bo do wersji oprogramowania obsługującego ople do rocznika 2014 potrzeba mieć firmware przynajmniej 1.45 i w górę... ja na swoim opcomie próbowałem wszystkie polecane firmware i w zasadzie nie zauważyłem najmniejszej różnicy na + czy -... jeżeli coś nie działało na 1.45, to i nie działało na 1.59, 1.60, 1.64...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kafel, troszkę ponad 60zł., to śmieszne pieniądze za możliwości jakie uzyskujesz, więc nie wiem nad czym się zastanawiasz... przy zakupie warto zerknąć na fotki sprzedawanego urządzenia i wybrać te z porządnymi przekaźnikami (NEC lub Omron)...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A miał już ktoś styczność z opcomem z firmware 1.7?

HTB1Y7wJQFXXXXX_XpXXq6xXFXXXk.jpg?size=2

Zdjęcie pokazuje płytkę new_opcom , więc teoretycznie OK.

W opisie jest napisane : suppoert flash FW update.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam od 2godz. styczność, ale w samochodzie zobaczę jutro...niestety zamiast przekaźników Omron (które były na zdjęciach w ofercie), są jakieś badziewne, choć sprawdziłem przejścia na płytce i wszystkie styki przekaźników (NO i NC) działają prawidłowo... na krążku CD nie ma firmware...post-55367-0-87654600-1495730337_thumb.png

Edytowane przez bogoes

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zestawienie oprogramowania i korespondującej wersji FW:

 

100219a = FW1.39

100315a = FW1.41
100820b = FW1.43
110207a = FW1.44
110530a = FW1.44
120309a = FW1.45
120603e = FW1.45
121231i = FW1.47
131223b = FW1.58
131223c = FW1.59
131223d = FW1.60
131223e = FW1.61
150604b = FW1.64

 

Wgrywanie nowszego FW nie ma kompletnie żadnego sensu, ponieważ starszy soft go nie wykorzysta...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W programowaniu, tylko pamiętam już którego modułu mam pozycję: światło wejściowe, z możliwością występuje/nie występuje. Ktoś wie za co to odpowiada?

 

Druga sprawa to ciekawi mnie, że w CC jest opcja follow me home, w mojej światła zapalają się, gdy wyciągnę kluczyki, otworzę drzwi i pociągnę za manetkę od długich. Niektórzy jednak mają coś takiego, że po dłuższym naciśnięciu otwarcia na pilocie lub 2x naciśnięciu, również zapalają im się światła. To jakaś opcja, czy można to zaprogramować?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Od paru latek posiadam OC w wersji 1.39 z softem 08-2010 PL.

Zamówieniem ostatnio z ciekawość OPCOM_NEW, z jakim softm najlepiej współpracuje ta wersja ?

 

Chińczyki dali na płycie:

OPCOM 201008

op-com 2014 - a w środku VAUX-COM_120309a+131223d_GB+OcFlash China

 

Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności