Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie chciał bym się przywitać :)

 

Poszukuje opisu jak wylogować stary licznik i zalogować nowy. Posiadam op com-a clona oraz pin nowych zegarów ,stare nie domagają ( pin też mam) .

Czy ktoś pomorze??

Pozdrawiam

Tomasz

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Przed napisaniem postu pozwoliłem sobie przeczytać wszystkie 136 stron wątku licząc na znalezienie rozwiązania mojego problemu, ale ze zbliżonym problemem do mojego znalazłem tylko 3 osoby (bez rozwiązania). Mam OC 1.59 V6 i zainstalowany OP-COM 082010 (wersja angielska). Interfejs bez problemu przechodzi test, czyta wszystkie dane z zakładki 'Vehicle', czyli VIN, kod silnika itd. Niestety nie ma komunikacji z ECU. Próbowałem w ustawieniach zmieniać rodzaj interfejsu (VAUX Revision A, VAUX Revision B itd.) - bez efektu. W interfejsie słychać przekaźniki, nic się nie zawiesza.

 

Interfejs sprawdziłem na Astrze J z 2010 roku i Insigni z 2009. W obu przypadkach ten sam problem.

 

Czy ktoś miał do czynienia dokładnie z takim problemem i zna rozwiązanie? Czy zmiana OP-COMU na 082010 PL może pomóc?

 

Zależy mi głównie na odblokowaniu dodatkowych funkcji komputera pokładowego. Jest jakiś inny sposób odblokowania komputera pokładowego? Da się to zrobić za pomocą GM MDI, czy służy on tylko do diagnostyki?

 

A może jest ktoś z okolic Krakowa, Katowic kto dysponuje odpowiednim sprzętem do poradzenia sobie z moim autkiem? ASO ze swoją ceną na poziomie 150zł odpada.

Edytowane przez mathis99

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość codipar1988

Panowie zmieniłem sterownik w Astrze G X16SZR z 1998 roku.
Niestety "nowy sterownik" nie obsługuje klimatyzacji i wentylatorów.
Czy chiński op-com coś pomoże w tej sprawie, jeśli tak to jaką wersję szukać?
Mam też dostęp do Tech2 na komputer oraz opelscanner.

Edytowane przez codipar1988

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uściślę:

 

Jak pisałem powyżej mam ver 6 z firmware 1.59, a zastanawiam się nad wersją 5 i 1.39: czy będę miał wspominany dostęp do licznika: nie wiem czy to kwestia tego, że swego czasu miałem wymieniany licznik i być może nie jest odpowiednio zalogowany o czym było w wątku wcześniej, czy też jest to kwestia sprzętu i firmware.

Znalazłem aukcje na ebay z ver 5, lecz Azjaci odpisali, iż downgrade z ver 1.59 jest nie wspierany: http://www.ebay.pl/itm/291902074226?ul_noapp=true

Jeśli działa Ci wszystko oprócz licznika to jest opcja iż na 1.39 zadziała.

Sam kupiłem najpierw V6 z 1.59 i licznik nie działał w opcom. Po zakupie opcom new i downgrade do 1.39 mam dostęp do wszystkiego w Merivie(no, prawie...)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności