Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Przyszedł do mnie mój opcom, wersja new_opcom, 1,45. Jedynie problem jest podczas łączenia z zestawem wskaźników, łączy co chwile i nie mogę nic odczytać. Gdzie znajdę firmware 1.39, żeby go sflashować?.

Drugie pytanie to egr, informacje jak na zdjęciach. Czy on w ogóle działa? Błędów brak:

TLJzRKL.jpg

TMay7JN.jpg

Uob91dG.jpg

Edytowane przez Defix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR nieaktywny świadczy o tym że już masz go zdezaktywowanego i sterownik z niego nie czyta.

 

Wskaźniki u mnie też nie działały dopiero na 1.39 działają.Ale dalej u mnie nie ma funkcji specjalnych.Sprawdx czy u ciebie są.

W tym dziale gdy wrócisz się do tyłu jest opisane jak to zrobić.Kolega Grzecho pisał.

https://rutube.ru/video/f29f8c8ea906a94ac93f8bcdbd1b3694/

Edytowane przez adam1954

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, faktycznie oglądając w internecie jak wyglądają egr-y zastanawiałem się gdzie go mam. Jest tam coś innego, wydaje się, że jakaś bardziej profesjonalna zaślepka. Co do firmware to udało mi się zmienić na 1,39 i ładnie połączył się z instrumentami. Testowo włączyłem vauxcoma i wrzucił mi 1.45 :-D Będę musiał go sflashować jeszcze raz. Co do funkcji specjalnych to w china clone 08/2010 pl nie mam ich również, w vaux comie pojawiły się przy silniku, reszty nie sprawdzałem, nie zgłębiałem dokładnie tematu.

 

Polecam sprzedawcę i dokładnie tę aukcję, ponieważ ma kilka. OPCOM_NEW i oryginalny chip, bez problemu przyjął 1.39. https://www.aliexpress.com/item/2012-Newly-OBD2-Op-com-Op-Com-Opcom-for-opel-scan-tool-with-Good-Quality/453233732.html?spm=2114.13010608.0.0.bKh4tm

Edytowane przez Defix

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam1954 sorry że tak późno odpisuje ale praca, praca... Co do pytania pilot wczesniej mi działał ale wymieniałem centralke(moduł komfortu) i kupiłem bez pilota do niej bo czytałem gdzieś, że można przypisać pilota do centralki przez opcoma tylko chciał bym wiedzieć jak to zrobić? Jak by co na Opcoma czekam więc sam teraz nie mogę sprawdzić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak można regulawać,można regulować dawkę rozruchową i prace egr

Duzo grzebalem w moim opcom china z softem 082010 ale opcji takich zmian nie zauwazylem. Jesli to prawda wstaw screen z opcoma gdzie to jest

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

dzieki panowie juz wszystko smiga. mam pare pytan:

1.jak sprawdzic spalanie w tym programie ? mam astre g 2003r i zostaje mi wyliczanie a chcialbym zobaczyc co mowi komputer

2. nie mam dostepu do fucnki specjalnych wytlumaczy mi ktos?

3. czy sa gdzies opisane prawidlowe wartosci w odczycie pracy silnika i tych pomiarow ?

 

dzieki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 -i możesz ich nie mieć.Możesz spróbować przejść z 1.59 na 1.39 pod warunkiem że nie masz płytki w Opcomie Ver.6

3- niektóre elementy jak turbo ma w programie wartość żądana i wartość rzeczywista.Reszta to już szukać po internecie i np.w TIS. lub Autodata

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

urządzenie nie łączy mi się z moją Corsa.

Program wyświetla błąd komunikacji z ECU. Test interfejsu przechodzi i pokazuje wersje FW 1.59 (płytka v6)

W menadżerze urządzeń nie widzę 'Op-com usb v2' tylko 'USB Serial converter'

Próbowałem instalować na innym laptopie, usuwałem i instalowałem od nowa sterowniki, nic nie pomogło.

Czy to problem sprzętowy czy softu/sterowników?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności