Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PabloGda85

Ooooo, Adam ma rację, najlepiej XP

Na tym wszystko działa.

Tyle, że trzeba samemu szukać sterowników.

Ale działa.

Norton Ghost zrobi kopię jak już wsio poinstalujesz i nic cię nie zaskoczy - coś się wysypie-przywracasz kopię i ładzia

Cały proces trwa 10 minut.

Sukces.. odświeżyłem windowsa 8 bez zadnych aktuaizacji i przystapiłem do instalacji krok po kroku op-coma i udało sie w końcu widzi urzadzenie i pokazuje wersje 1.65 tak wiec miałem chyba śmietnik w rejestrach i cały system potrzebował sprzatania:) ide zaraz swoją Isie testowac:)

Pozdro i dziekuje za wskazówki :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No a teraz ja i Silvo mamy problem z Opcomem.

Dzisiaj przyjechał do mnie i po podłaczeniu żaden z moich dwóch Opków się z nim nie łączy.

Za każdym razem wywala ,,dezaktywacja portu SWCAN,, i Opek wychodzi z połączenia.

Obydwa Opcomy test interfejsu przechodzą.

Silvo pojechał do domu z kwitkiem.

Ja poszedłem do garażu i podpiąłem sie do Astry H od kolegi i łączą się obydwa po Canie bez problemu.

Czyżby Silvo miał coś skopane w CAN-ie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem OP-COM v1.70 z ebay, no i niestety nie działa. Zainstalowałem wszystko, ale nie przechodzi testu połączenia.

Obstawiam, że jest uszkodzony (nie próbowałem nic aktualizować)

Przy okazji chciałbym zapytać Was jaką wersję płyty ma ten fejs? Na płytce napisane jest tylko OPCOM, nic więcej. Patrząc na elementy w środku microchip PIC18F458 wygląda, że jest taki jak ma być, jednak gdzieś (na rumuńskim forum) wyczytałem, że elementy D1 i C22 występują, kiedy jest "fake microchip". Czy ktoś to może potwierdzić? Na aukcji jest pokazana płytka z napisem OPCOM_NEW oraz bez elementów D1 i C22, natomiast ja dostałem trochę inną. Czyżby przekręt?

 

bb9d1374320d.jpg

ab57d011ee59.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja tez mam problem z zainstalowaniem sterownikow w windows8.1 system wykrywa interface ale nie moze sie z nim połaczyc z powodu braku sterownikow,na stacjonarnym xp test przebiega prawidłowo lecz na laptopie lipa z powodu braku sterów. Nie moge nigdzie ich znalesc

Edytowane przez arek2812

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki dzieki zobacze czy dzialaja i dam zna :beer: c


i lipa 2 linku nie moge zainstalowac gdyz wymaga to podniesienia uprawnien! o co w tym chodzi? 1 sie instaluje ale system nadal nie wykrywa op-com

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności