Skocz do zawartości

Op-com - funkcje, możliwości, obsługa, porady


Gość zdenek2007

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro sprawdzę, a powiedz mi gdzie się wchodzi do tych wskażników i co tam mogę sprawdzić ,przebieg ?

 

Jeszcze jedno na filmiku jest jak zrobić adaptację a jak sprawdzić sondy bo jedną tylnią miałem wymienianą.Po filmiku jakos nie wiem gdzie te sondy sprawdzic ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wskaźników wchodzisz do nadwozia.

Masz tam wszystko co dotyczy wskaźników,błędy wskaźników ,przeglądy serwisowe ,przebieg oraz poszczególne bloki pomiarowe.

 

Sondy musisz wejść w silnik i masz pod kodami błędów

Wchodzisz w nie i na dole po prawej masz klawisz następne .

Klikasz aż znajdziesz sondy .Wtedy obserwujesz jak pracują.

W tych blokach masz całą pracę silnika.

Wszystkie czujniki jakie masz w silniku zamontowane

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyszedł do mnie interfejs z firmware v1.70. Na tę chwilę, po godzinnej walce z Windows 10 64 bit, znajdywaniem działającego sterownika, bo oczywiście ten z programów na minidysku nie działa, udało mi się pozytywnie przejść test na dwóch komputerach. Stacjonarnym z USB 2.0 i Durabook R11 z USB 3.0. Teraz tylko test na "żywym" organizmie czyli Corsinie C ;)

Póki co nie eksperymentuję ze zmianą firmware. Spróbuję się połączyć wersją 08.2010 PL. Skoro przechodzi testy to przynajmniej jest szansa, że interfejs nie jest uszkodzony.

Po pozytywnych testach spróbuję opisać co i jak. Jakby ktoś chciał na szybko zapytać, to sterownik FTDI w wersji 2.12 a op-com odpalony jako administrator. Bez tego nie przechodzi diagnostyki.

Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adam1954

Właśnie by tam wejść do wskażników itp to potrzebny mi car pass security code którego nie mam :/ sprawdzałem już w książkach.A wydobycie to 65zł a z winu 100zł :/ Jak nie bedzie innej opcji to zostanie mi wspomniana alternatywa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że chcę zrobić np ryglowanie automatyczne drzwi po przekroczeniu 15km/h i muszę wpisac security code car pass :/ widzisz u Ciebie może już wpisywałeś kiedyś...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wikara ale w czym masz problem? Car Pass w Corsie C jest do wydobycia Op-Comem


Na pierwszej stronie tego tematu podawałem ścieżkę :

Rocznik auta/Model/Nadwozie/Zestaw wskaźników/Dostęp do EEPROM/Odczyt kodu dostępu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, jeżeli przy próbie wejścia do Nadwozie/Zestaw Wskaźników/ z lewej strony łączy się i rozłącza, a w Bloki pomiarowe wartości są puste. Ale jak kilka razy poruszam op-comem i w końcu załapie to może być zaśniedziały pin czy coś nie tak z interfejsem? W Silnik wszystko ładnie pokazuje i cały czas jest połączony, tylko zauważyłem że do ECU łączy się PIN-7 a Wskaźniki PIN-12. We wskaźnikach funkcje specjalne mam wyszarzone w 082010 PL. Chętnie bym zaprogramował sobie światła dzienne, bo czasem zapominam włączyć.

W instrukcji jest coś takiego:

1. klikamy diagnostyka / rok auta / model auta
2. nadwozie
3. UEC / REC
a) Wybieramy UEC
– wybieramy ‘programowanie’
– wybieramy ‘konfiguracje wariantu programu’ (wpisujemy Security Code)
– wchodzimy w światła dzienne i ustawiamy jeden z 5 wariantów

b ) – Wybieramy REC
– wybieramy ‘programowanie’
– wybieramy ‘konfiguracje wariantu programu’ (wpisujemy Security Code)
– wchodzimy w światła dzienne i ustawiamy jeden z 5 wariantów

Co to są te UEC/REC bo ja w swoim 08/2010 tego nie widzę, jest tylko Moduł sterujący nadwozia, Immo, Airbag, Zestaw wskaźników, Ogrzewanie dodatkowe, Klimatyzacja. Potrzebny nowszy Op-com? Czy może nowsze auto :)

@adam1954 przeczytałem temat, do którego dałeś linka i w zasadzie tam wszystko jest. Jedynie brakuje instalacji sterownika, bo zaraz po podpięciu interfejsa do komputera pokazuje się jako OP-COM USB V2 i trzeba ręcznie właściwy sterownik przypisać. Działałem wg poradnika na YT i kilku stron internetowych, gdzie obrazkowo jest pokazane krok po kroku. Jak chcesz, to w miarę możliwości i jak znajdę chwilę czasu to wrzucę tam taką instrukcję ze screenami, ale u mnie z czasem ostatnio bardzo kiepsko, więc to może potrwać :)

Edytowane przez topiq

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dopisz swoje doświadczenia .Nie widzę problemu

 

Dla tego pisałem że jak u mnie aby wejść we wskaźniki trzeba mieć wersję 1.39.

I wtedy można robić wszystko ze wskaźnikami

 

 

 

 

 

To co się wyświetla w Opcomie to znaczy że jest zamontowane.

Jeżeli czegoś nie ma to nie będzie widział Opcom.

Czyli nie masz UEC i REC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności