Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Podejżanie niska cena jak na olej fabryczny. Ja zalałem teraz CASTROL MAGNATEC, wcześniej miałem MOBIL 1. Jeżeli chodzi o oleje, to nie żałuj kasy i kupuj sprawdzone i ze sprawdzonego źrudła!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Słuchaj zródło sprawdzone, mam kuzyna z InterCarsie i załatwi mi taki w bardzo dobrej cenie:) Chodziło mi tylko o to czy można zalać nim diesla, bo piszą ze to uniwersalny:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to olej mineralny również mógłbyś jeżdzić na LOTOSIE też jest w tej klasie a dostępność na każdej stacji najwazniejsze na jakim jezdzisz teraz :!: bo jak miałeś syntetyczny lub pół syntetyczny to nie przechodzi się na inny olej uszelnienia , tworzą nagary itp. syntetyczny wypłukuje a tym samym niszczy silnik minerał pózniej dochodzi do najdalszych punktów smarowania itp. więc zastanów się czy warto :?: no może jak silnik pada to wtedy gęściejszy olej i na giełdę tak to rozumiem :(:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Po zakupie podjechałem do mechanika, nie był pewny czy zalany akulanie jest półsyntetyk, więc dla spokoju aby nie dorobić zalałem minerałem, ale teraz trafiła mi się okazja więc kupiłem taki, dlatego pytam czy mozna zalac do do diesla bo nie znalazłem takiej notatki. Jesli chodzi o jakość, uważam ze powinna być lepsza od Lotosu, z podstawowego względu iż leją go w ASO w Oplu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

a co sądzicie o Mobil super S?wlali mi to ostatnio, wcześniej jeździłem na castrol magnatec do diesla, a że sie nie znam za bardzo więc się zgodziłem na próbę...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ważne czy ci się trafiła okazja piszę zrozumiale że jest w tej samej klasie co lotos a więc nie może być gorszy tylko w dieslach 20 dtl jak i dti zalewany jest syntetyk to twój wybór w zimie cięższy rozruch a i żywotność silnika krótsza i na tym koniec :( już o smarnosci i lepkości nie będę się rozpisywał kupiłeś twój wybór ja dałem tyko opinie i to nie tylko moje ale fachowców zajmujących się tą tematyką :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Mam pytanie ma opla 1.16 16V jest zalany niestety olejem mineralnym ,czy moge zalac go teraz pol-syntetykiem przebieg pewnie z 200000 tys?

 

scaliłem 2 tematy,zibi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

mobil ja moja stara asterka 91' 1,8 zrobilem 310 000 i od zmiany do zmiany gubilem ze 3 setki oleju czyli nic. Jezdzi dalej ale nie dla mnie :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
mobil ja moja stara asterka 91' 1,8 zrobilem 310 000 i od zmiany do zmiany gubilem ze 3 setki oleju czyli nic. Jezdzi dalej ale nie dla mnie :D

 

Moja też na mobilu cały czas i na razie ma 238kkm i oleju jak łyknie 200ml przez 10kkm to wszystko

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ja leję Oryginalny GM a do niedawna Oplowski 15w-40. Podobnojest to mobil 1 rozlewany w opakowania firmowepodobnie jak oleje Forda-to samo.

 

Słyszałem również że wszystkie 3 ww oleje prdukowane i rozlewane są przez grupe LOTOS.

 

Znajomy pracujący w tej firmiepotwierdza że baza jest ta sama co do olejów LOTOS tylko dodatków dodawanych jest więcej i innych ("lepszych")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności