Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

mineral dobrej klasy to wlewałem ostatnio do zdezelowanego peugeota (94) z bóg wie jakim przebiegiem,a poza tym

lal tego co poprzednio jak wszystko gra

chyba napisałem , że nie :roll: wiem czym zalany.jak bym wiedział sie bym nie pytał.

no ale liczą się chęci

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W astrze I z 1,6 8V +gaz miałem watpliwosci jaki olej lać i wlałem lotos,niestety pjawił sie smalec pod korkiem wlewu oleju i tak było non stop, po zmianie na olej Mobil półsyntetyk autko lepiej paliło w zimie i nie ma już nagarów chociażby na korku od oleju. Co do oleju to nie szukam polskich produktów bez wzgledu na zapewnienia o specyfikacjach.

zapłać kolego więcej i miej pewność że jest inaczej.

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli chodzi o lotosa poniżel5w40 lepiej nic nie lac

10w40 syf jak papież napisał smalec i swiece zasyfia

15w40 to juz tragedia :D jedynie cena mała i nic wiecej

Mobil 10w40 bdb olej ale za ta cene co mobila mozna nabyć castrola ma lebsze parametry

 

ja teraz do swojego astrolota wlewam castrola magnatec 10w40 na allegro 100zł banka 5l (sprawdzony towar z niemiec:)

z tego co czytałm na forach olejowych bdb olej na krótkie trasy smaruje od momentu uruchomienia silnika :/

ponoc auto lepiej chodzi i ciszej ale to sie okarze :/:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jakoś leję Lotos i nigdy nie miałem jakiegoś smalcu(w żadnym z aut). Jeżeli ktoś jeździ krótkie trasy to różne rzeczy mogą się dziać. Przy temp. zewn. ok.2-5 stopni temperaturę 90 st. cieczy chłodzącej osiągnąć powinniśmy w przedziale 4,5-7km ,ale olej ma dopiero 35-40 st. przy spokojnej jeździe. Temperaturę 80 st. olej osiąga dopiero po przejechaniu ok.15 km i wtedy możemy mówić o "rozgrzanym" aucie ,zazwyczaj po dobrym rozgrzaniu temp.utrzymuje się w granicach 90 st. ,jeżeli bardziej wyciągamy biegi temp. oczywiście wzrasta.

Wszystko to zaobserwowane jest na X17DTL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kolesia z Niemiec ktory siedzi mocno w motoryzacji slyszalem ze castrol nie spelnia wymogow opla i nie jest zalecany przez producenta.

CASTROL SPONSOREM UEFA EURO 2008™ i to mnie przekonalo hehe

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele szukałem i czytałem na temat olejów w Oplach,a szczególnie w dislach bo takiego posiadam.Na jednej ze stron bodaj że niemieckich doczytałem się że opel swoje disle zaleca zalewać pełnym syntetykiem dożywotnio np 5w30.Rozmawiałem z gościem który mieszka w niemczech jeździ oplem(omega 2.2 disel) odkupił auto od niemca.Auto było serwisowane i nadal jest w tym samym serwisie opla i leją właśnie5w30.Przebieg 2 1000.U nas pewien mechanik mówił mi żeby absolutnie nie lać minerala

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam od niedawna asterkę 94rok benzyna 1,6 musze wymienic olej jeżdził niby na mobil 1 ale chodzi mi konkretnie o to czy to ma byc mineralny czy syntetyk jakis niech ktos mi pomoże

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam od niedawna asterkę 94rok benzyna 1,6 musze wymienic olej jeżdził niby na mobil 1 ale chodzi mi konkretnie o to czy to ma byc mineralny czy syntetyk jakis niech ktos mi pomoże

a jaki ma przebieg? najlepiej dowiedz sie jaki był

jezeli miałaś mineral i wlejesz syntetyk moze byc problem wiec proponuje zadzwonic do właściciela jezeli to mozliwe i sie dowiedziec ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności