Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

...był lany oplowski GM 10w 40 więc taki zalałem, bo w serwisie powiedzieli że jak już mam ponad 100tyś km, to nie ma co przechodzić na półsyntetyki

To pomyłka czy niewiedza ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

był lany oplowski GM 10w 40 więc taki zalałem, bo w serwisie powiedzieli że jak już mam ponad 100tyś km, to nie ma co przechodzić na półsyntetyki, by nie wypłukać silnika i nie mieć problemów z uszczelkami, posłusznie się zastosowałem

 

10w 40 jest półsyntetykiem :wink: więc czegoś tu nie rozumiem chyba że nastąpiło przejęzyczenie :)

 

pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opel Astra 2.0DTL 101km, rocznik 1999, klima, ele szyby 139000 pzebiegu. na wskaźniku oleju pokazuje mi połowe więc nie tak źle, ale boje się dalej jeździć bo auto jest kupione z komisu a tam z kolei zostalo spowadzone z Francji.

Przy tym przebiegu i jesli stan oleju jest w porzadku - co znaczy ze ostatnio nie ubyło to zalałbym syntetyk 5W/... Ale jesli piszez ze kupiony w komisie to podszedł bym z bardzo ograniczonym zaufaniem co do przebiegu.

Pojedz do jakiegos speca od opli, albo kogos kto ma Astre G i porównał stan techniczny z przebiegiem - jesl ibedzi OK to zalej wlasnie ten syntetyk, jesl imasz jakies podejrzenia, to wlej 10W/... i obserwuj - jesli do nastepnej wymiany bedzie wszystk OK to mozesz jeszzc eprzejsc na 5W/... albo zostawic dalej ten 10W/ . Ale jesli po wymianie zauwazysz ze cos nie tak - to pozostaje tylk oolej mineralny 15W/..... i wtedy pozbywaj sie juz tego auta, bo jego przebieg rzeczywisty musi byc duzo wiekszy niz 139 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na stacji diagnostycznej i stan techniczny jest ok, pytalem jednego mechanika i powiedzial ze w takim pzypadku zalal by mineal a pzy kolejnej zmianie syntetyk albo polsentetyk, czy to dobrze??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na stacji diagnostycznej i stan techniczny jest ok, pytalem jednego mechanika i powiedzial ze w takim pzypadku zalal by mineal a pzy kolejnej zmianie syntetyk albo polsentetyk, czy to dobrze??

Omijaj tego mechanika szerokim łukiem - to tak przyszłościowo. Lejesz minimum półsyntetyk do tego autka - o mineralnym zapomnij. Nie wierzę w takie przebiegi autek z tego rocznika.

 

ps.

Uzupełnij profil ,bo ciężko tak wracać x postów do tyłu ,aby sobie przypomnieć/zobaczyć o jakie autko chodzi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...był lany oplowski GM 10w 40 więc taki zalałem, bo w serwisie powiedzieli że jak już mam ponad 100tyś km, to nie ma co przechodzić na półsyntetyki

To pomyłka czy niewiedza ?
:-) pomyłka chodziło o syntetyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem na stacji diagnostycznej i stan techniczny jest ok, pytalem jednego mechanika i powiedzial ze w takim pzypadku zalal by mineal a pzy kolejnej zmianie syntetyk albo polsentetyk, czy to dobrze??

:-)

 

Absolutnie nie - nawet jesli przebieg niepewny, ale silnik zachowuje sie dobrze - tzn nie dymi na wolnych obrotach, ładnie odpala, pracuje równo itp - to absolutnie nie zalewaj mineralnego - zrób tak jak pisałem wczesniej - albo syntetyk, albo półsyntetyk i jesli OK przejscie do syntetyka, lub pozostanie na półsyntetyku. Półsyntetyk nie jest zły, a o mineralnym zapomniej w tym silniku - chyba ze chcesz go szybko sprzedać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zbliża mi się termin wymiany oleju i nie wiem co wlać. Teraz jest prawdopodobnie 10w40 a Viki ma prawie 250kkm najechane (o ile nie było nic kręcone). Oleju niewiele ubywa i zastanawiam się czy już pora na 15w40 czy jeszcze lać 10w40? Wyczytałem że w C16NZ popychacze zaworów są hydrauliczne i mineralny olej im nie służy. Gdzie indziej znowu dowiedziałem się że popychacze są grube i nie przeszkadza im minerał.

Zupełnie nie wiem co mam zrobić.

Poradźcie coś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi po przejsciu z mobila 10w-40 semi-s na castrola highmileage 15w-40 mineral nic sie nie dzieje. zawory sie nic nie odzywaja i wszystko jest tak jak powinno byc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności