Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz_760301

Bartobbb - przecież ogólnie wiadomo, że te cyfry i liczby to oznaczenia temperatury płynięcia i wrzenia i nic poza tym.

Natomiast producenci mogą te wyniki osiągnąć za pomocą samych baz olejowych (mineralnych lub syntetycznych) lub też wpakować dużo dodatków ulepszających by znacząco podnieść parametry oleju. Nie w każdych przypadkach jest to proste i ekonomiczne dlatego przyzwyczailiśmy się, że np 5W40 to syntetyk :wink:

 

 

P.S Zastanawiam się ile jeszcze można wałkować temat olei. :) Przecież wszystko już było przynajmniej 3 razy omawiane.

 

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam. Mam Opelka Astre G kombi z silnikiem 2.0 DI (82KM) 1998 rok, przebieg 160tys. Wlasnie mialem zabierac sie za wymiane oleju, kupilem MOBIL 1 polsyntetyk do turbodiesla chyba 10W40 (taki mi polecono w sklepie) ale nigdzie na forum nie moge znalezc jaka ilosc trzeba wlac do silnika zeby byl stan... Jesli ktos wie to neich udzieli odpowiedzi. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam wlane 4,2l i pokazuje troszke ponizej polowy miedzy min i maks

ale doleje do 4,5 i sprawdze. Dzieki za pomoc

Co by oznaczalo ze nie wszystek olej sciekl. Tak mi sie wydaje bo niby jak to mozliwe. Ja ma 2.0 DTL i jak wymieniam to potrzebne jest prawie te przepisowe 5,5 (wychodzi jakies 5.3-5.4L)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm... nie wiem. w sumie to Astra stoi juz troche czasu wiec raczej olej sciekł... :P wiec sam juz nie wiem. na miarce jest tak jak napisalem wczesniej troche powyzej min... a w ogole ta miarka jest jakas taka "niedorobiona" :) jak wyciagam to tylko z jednej strony pokazuje stan oleju, a reszta to jest cala oblepiona olejem...

 

[ Dodano: Sro Kwi 16, 2008 21:37 ]

a moze jest jakis inny niezawodny sposob sprawdzenie ilosci oleju o ktorym nie wiem 8)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że na chwilę odpali auto. Silnik pozaciąga sobie np do filtra (jeżeli go nie zalałeś) i po 15 min możesz sprawdzić jaki jest stan. Z reguły do danych z katalogów podchodzę z rezerwą bo rzeczywiście wchodzi około 0,5l mniej i zawsze jest spuszczane do cna 8) . A te 5,5L to wchodzi chyba jak się silnik w pralce "wywiruje" i podsuszy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sadzicie o oleku GM semisyntetic ( czy to polsyntetyk??) na takim jezdzi wczeneij teraz nie weim wymienic na ten sam czy zmienic na inny doradzcie wart jest ten olej kupona i dalszej jazdy na nim miesiecznie robie okolo 1 tys km a silnik ma 140 000 pzrebiegu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności