Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz_760301

Coś niska ta cena :( Mam nadzieję, że to 100% Mobil.

A tak na poważnie najlepiej kupować olej z beczki - wtedy masz pewność, że nie jest on stary.

Nikt tego głośno nie mówi ale oleje, które mają ponad rok tracą już co nieco ze swoich dodatków uszlachetniających - czyli to co wyróżnia Mobila od innych olejów ;)

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam!!!

Właśnie rozważam zakup oleju na allegro. Poprzedni właściciel lał Castrol'a i ja też chcę go wlać. Przeglądając allegro znalazłem takie oto oleje:

http://moto.allegro.pl/item313899819_olej_castrol_magnatec_5_w_40_diesel_promocja_.html

oraz

http://moto.allegro.pl/item317553200_castrol_edge_turbodiesel_5w_40_5l_tdi_505_01_.html

Ceny są kuszące. Mam tylko obawy co do tego co jest w środku bańki... czy na pewno będzie wlany tam oryginał... Bo różnie bywa, a już tańsze rzeczy ludzie podrabiali... a nie chciałbym skrzywdzić mojego Y17DT.

Jak ktoś miał jakąś styczność z tymi olejami z allegro to proszę o jakieś info.

A tak poza tym to czy warto dopłacać do tego EDGE Turbo Diesel ?? Czy Magnatec wystarczy? Bo nie wiem... Normalnie w sklepie jest różnica rzędu 30zł. Byłem dziś w Macro i tam Magnatec kosztuje 187zł (bańka 4l +1l) a EDGE 217zł (też 4+1).

Co o tym sądzicie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Tydzień temu kupiłem w Niemczech Astrę G 1.6 8V z 2000r przejechane ~98000km.

W książce serwisowej co roku był wymieniany olej - Shell Helix 10W40 - jak juz ktoś wpomniał - to jest Mobil pod marką Shell'a.

I takim też zaleję przy wymianie.

Pozdrawiam

Piotr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Shell Helix 10W40 - jak juz ktoś wpomniał - to jest Mobil pod marką Shell'a.

:?: że co? Ja slyszalem że GM to mobil w innym opakowaniu, ale żeby Shell też? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

duzo zalezy od stylu jazdy ale na pierwszym miejscu jest mobil1 albo to samo ale pod inna nazwa shell helix ( nazwa handlowa shela)

Powtarzam za wesolem :?:

 

Wczoraj wymieniłem olej i ostatecznie zdecydowałem się na MOBIL Super S 10W40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

heh a ja zalałem ostatnio 5w 30 gm i widze ze cieknie mi jak smok spod UPG:/ kurde podobno ostanio koleś lał 5w50 i nie wiem czy nie zrobiłem babola. Niby obydwa syntetyki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

heh a ja zalałem ostatnio 5w 30 gm i widze ze cieknie mi jak smok spod UPG:/ kurde podobno ostanio koleś lał 5w50 i nie wiem czy nie zrobiłem babola. Niby obydwa syntetyki.

Masz rację najważniejsze że obydwa syntetyki. A więc spoko żadnego babola nie zrobiłeś co prawda 5w50 jest lepszy od 5w30 ale 30, 40, 50 oznacza lepkość oleju w wysokiej temperaturze czyli im większa jest ta liczba tym większa lepkość gorącego oleju, i to wszystko :roll:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności