Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

:) A da się przy pomocy takich czarów stwierdzić jaki olej był w silniku?

Czy moze majster stwierdził że z syntetyku zawsze można przejść na mineralny , a w drugą strone nie da rady, więc zalał mineral, zrobił minę Davida Coperfielda, poczarował nad płomieniem.... i zgarnął kasę ?

 

[ Dodano: Pią Lis 16, 2007 10:32 ]

Kiedyś omal nie umarłem ze śmiechu jak mechanicy w serwisie wąchali paliwo ze służbowej Nubiry. Maczali palce i obwąchiwali robiąc mądre miny i każdy twierdził co innego, potem postanowili sprawdzic czy paliwo się pali i temu który podpalał zapaliły się dłonie(w warsztacie pełnym samochodów).Nic mu się nie stało i nawet się tym nie przejął , To były czyba najlepsze czary machaników jakie w życiu widziałem.

Szczerze to niewiem czy da sie to w ten sposob sprawdzic :D moze i cos sciemnil a ja przyznam ze sie dopiero poznaje na parametrach autka bo to moje pierwsze ale co do roboty ktora wykonal(wymiana rozrzadu, olej, wszystkie filtry) nie mam zastrzezen narazie wszystko jest O.K

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam!

Podczepię sie pod temat. Chcę przed zimą wymienić olej w astrze 1.6 przebieg prawie 200 tys. km ale nie wiem co było wcześniej zalane czy syntety, pół czy mineralny. Auto nie zostawia pod sobą żadnego śladu chociaż zauważyłem wiszącą kroplę przy korku "spustowym" pewnie uszczelka. Zadzwoniłem do warsztatu zaproponowano mi mobil mineralny caośc z filtrami ok 75 zł.

Pytanie:

- ile do 1.6 8 v idzie oleju?

- czy pół syntetyk czy minaralny?

- czy propozycja faceta z serwisu była dobra?

Pzdr.

Do 1.6 8V wraz z wymianą filtra oleju wchodzi 3,5L oleju, na drugie pytanie nikt nie odpowie oprócz poprzedniego właściciela, zaś 3 pytanie zależy od subiektywnej oceny, jeżeli wlejesz minerał to nie będzie Cię gnębić niepewność co do tego czy dobry olej wlałeś a jeżeli zrobisz to sam to na pewno będzie taniej :D Pozdro

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze pisząc to jako laik nie wiem jaka jest różnica miedzy olejem mineralnym a pół i pełnym syntetykim. Czy zalewając mineralny olej będę miał słabsze osiągi :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej mineralny jest do silnikow delikatnie mowiac w wieku "przed emerytalnym" :|

mineralny jest troszke gestszy i innaczej zachowuje sie pod wpływem temp.

ja miałem u siebie mobil 1 semi syntetic 10w-40 przy przebiegu 190 t i silnik brał olej az mnie to martwiło - od wymiany do wymiany brał jakies 2 - 3 litry. zalałem castrol high mileage mineralny 15w-40 i sie sytuacja troche uspokoiła. niedługo po wymianie widac było ze silnik bierze olej w dalszym ciagu ale z czasem sie ustabilizowało. zrobiłem juz prawie na nim 10 tys i przez ostatnie kilka tys praktycznie nie ubywało. przez te prawie 10 tys łyknął ok 1.5 l. wnioskuje ze ten castrol w jakims stopniu uszczelnił moj silnik ale w jakim to sie okaze dopiero po tej wymianie.

 

mowia ze po przejsciu na mineralny spada moc, spalanie wzrasta i taki podobne rzeczy. ja nic takiego nie zauwazyłem u siebie. moze w nieodczuwalnym dla mnie stopniu :)

troszke dłuzej swieci sie kontrolka smarowania po odpaleniu :):lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wslacisowsci smarne i gestosc

tym sie roznia

 

nie osiagi sie pogorsza ale smarowanie silnika spadnie :lol:

im dluzej jezdzimy na syntetyku tym lepiej

pozniej przechodzimy jak jzu jest taka potrzeba na polsyntetyk

a pozniej

albo remont gory

albo mineral i do zyda :|

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gawlak, a jak smigam na mineralu i w przyszłosci bede uszczelniał gore to moge zmienic spowrotem na semi syntetic o pełnym systetyku juz nawet nie wspominam :lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz to juz kaszan

niepotrzebnie skoczyles z syntetyka na mineral

 

po remoncie mozesz zaryzykowac

ale sam remont gory to moze juz byc malo

calosc by sie przydalo zrobic

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

całosc tzn. co?? gora, panewki i co jeszcze??

a co masz na mysli piszac ze ryzykuje?? one sie jakos straszliwie gryza czy co??

przeskoczyłem bo troche duzo łykał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dol silnika i gore za jednym razem

zrobisz sama gore to dol sie wysypie

 

nic sie nie gryzie ale wlasciwosci czyszczace sa inne

 

jak zrobisz calosc to polsyntetyk powinien styknac

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności