Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

witaj,ja smigam na castrlu magnateku polsyntetyku,w swojej karierze kierowcy probowalem juz roznych marek lacznie z bardzo chwalnym mobilem ale postawilem na pierwszym miejscu wlasnie castrola,silniczek bardzo fajnie i cicho pracuje,polecam

ps.nigdy nie mialem diesla,wszystkie proby w znalezieniu tego naj przeprowadzalem na silniczkach benzynowych.

szkoda ze nie wiesz co bylo wzcesniej bo jest pewna zasada ktora glosi ze nie wraca sie z gorszego na lepszy np . z mineralnego na polsyntetyk itd.

sadzac po wieku autka i jego przebiegu to to mineralnego jeszcze daleka droga

moze ktorys z kolegow smigajacych dieslem udzieli Tobie cennej rady,poczekajmy :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam ja tez jestem posiadaczem Astry F 1.4 od 1.5 msc. Poprzedni wlasciciel nie umial okreslic jaki olej jest(bo nie bylo oznaczen)sam sprowadzil ja ze szwajcarii, pojechalem do mechanika, ktory podgrzal olej do jakies tam temperatury i wykazalo ze jest ,,jakis tam mineralny" zlal stary olej i wlal Castrol GTX3 Protec 15W40 - mineralny i jak narazie zrobilem ponad 1.5 tys i silnik wzial mi moze jakies 200 ml to u Oplow normalne z tego co czytalem...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytanie mam z innej beczki, jak sie nazywa oryginalny oplowski olej? Podobno nazywal sie jakos Opel adam, albo olej adam. Musze sobie taki kupic. Chodzi mi o 10W-40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja pytanie mam z innej beczki, jak sie nazywa oryginalny oplowski olej? Podobno nazywal sie jakos Opel adam, albo olej adam. Musze sobie taki kupic. Chodzi mi o 10W-40.

Zobacz to http://www.allegro.pl/item264136973_gm_oryginalny_olej_opel_10w_40_opakowanie_5l.html kupilem u tego goscia pare rzeczy i naprawde warto wszystkie czesci do opelka oryginalne..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie wlać (2002 r, 2.0 dti).Nie wiem ??? co było wlane wcześniej.Przebieg 125000.

ponawiam pytanie.jeśli chodzi o markę to mobil lub castrol. ale czy ma to być syntetyk czy pólsyntetyk :?

 

ma ktoś jakieś doświadczenia z olejem motul :roll: ponoć rewelka w silnikach tdi vw-na. czy sprawdzi się w oplu ???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co polecacie wlać (2002 r, 2.0 dti).Nie wiem ??? co było wlane wcześniej.Przebieg 125000.

ponawiam pytanie.jeśli chodzi o markę to mobil lub castrol. ale czy ma to być syntetyk czy pólsyntetyk :?

 

ma ktoś jakieś doświadczenia z olejem motul :roll: ponoć rewelka w silnikach tdi vw-na. czy sprawdzi się w oplu ???

Tez mialem taki dylemat astra II 2000r 2.0 DTI - z przebiegiem ok 130 tys - dzwonilem nawet do serwisu i tu opinie byly podzielone syntetyk, albo najpierw pólsyntetyk, a przy nastepnej wymianie przejsc na syntetyk jesli wszystko bedzie OK.

 

NA dodatek jeszcze gosc który sciągał mi auto dolał ok 2 litry mineralnego ;( i zrobil tak prawie 2 tys - na szczescie nic sie nie stało.

Zdecydowalem sie w koncu na Mobil 5W/50 - oczywiscie syntetyk, juz niedługo kolejna wymiana i nic sie zlego nie dzieje i nie ubywa, a wiec chyba zostane przy tym oleju, choc wolalbym cos dedykowanego specjalnie do diesli, bo ten mobil to :API: SM,SL,SJ,CF - a wiec na pierwszym miejscu benzyna, a mobil diesel to juz 0W/... i chyba nie ma innego 5W/...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5W/50 - oczywiscie syntetyk, juz niedługo kolejna wymiana i nic sie zlego nie dzieje i nie ubywa

Chyba padnie na jednego z nich :

Mobil 1 Turbo Diesel 0W-40

Castrol Edge Sport 0W-40

czy może jednak jakiś 5W/... ???:?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności