Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

mineralny czy syntetyk jakis niech ktos mi pomoże

Spróbuj jeszzce sie dowiedziec cos wiecej co bylo wczesniej, a jesl nie:

Rocznik 94 - syntetyk raczej juz nie chyba ze maly przebieg i pewny - mineralny to ostatecznosc dla tego samochodu - zostaje półsyntetyk i taki bym zalał - jak wiesz ze mobil to zalej znowu Mobil 10W/40 (albo 10W/30)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

magda2269, piszesz ze to byl Mobil 1 ,a wiec jest to syntetyk.Raczej wlal bym juz polsyntetyk czyli Mobil S tak jak radza koledzy 10W/40 pod warunkiem ze silniczek jest w dobrej kondycji czyli nie ma widocznych duzych wyciekow i przebieg nie jest zbyt duzy,ostatecznie mozesz wlac mineralny dobrej firmy tj. Castrol lub Mobil,tylko juz bedziesz musiala zostac przy mineralnym bo nie wraca sie z mineralnego na oleje syntetyczne.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zibi popieram ja do mojego C16NZ wlewam Castrol ludzie nieoszczędzajcie

 

[ Dodano: Sro Lis 14, 2007 15:52 ]

Zibi popieram ja do mojego C16NZ wlewam Castrol ludzie nieoszczędzajcie :wink:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy machanik radził mi bym do samochodu z dużym przebiegiem nie lał syntetyku, bo podobno wypłucze jakieś laki które osadziły się na uszczelkach w silniku i zewsząd zacznie cieknąć olej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znajomy machanik radził mi bym do samochodu z dużym przebiegiem nie lał syntetyku, bo podobno wypłucze jakieś laki które osadziły się na uszczelkach w silniku i zewsząd zacznie cieknąć olej.

I tutaj ma rację, silnik o większym przebiegu jest już bardziej "wytarty" i ma większe szpary. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik o większym przebiegu jest już bardziej "wytarty" i ma większe szpary. :wesoly:

Wyjaśniłeś mi to łopatologicznie i za to jestem Ci dozgonnie wdzięczny.

I to bez złośliwości, bo jeśli chodzi o zagadnienia mechaniczne to jestem raczej blondynką.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

silnik o większym przebiegu jest już bardziej "wytarty" i ma większe szpary. :wesoly:

Wyjaśniłeś mi to łopatologicznie i za to jestem Ci dozgonnie wdzięczny.

I to bez złośliwości, bo jeśli chodzi o zagadnienia mechaniczne to jestem raczej blondynką.

Oki, wcale tego nie odebrałem jako złośliwośc :] , nie ma takiego, co znał by się na wszystkim :D;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podczepię sie pod temat. Chcę przed zimą wymienić olej w astrze 1.6 przebieg prawie 200 tys. km ale nie wiem co było wcześniej zalane czy syntety, pół czy mineralny. Auto nie zostawia pod sobą żadnego śladu chociaż zauważyłem wiszącą kroplę przy korku "spustowym" pewnie uszczelka. Zadzwoniłem do warsztatu zaproponowano mi mobil mineralny caośc z filtrami ok 75 zł.

Pytanie:

- ile do 1.6 8 v idzie oleju?

- czy pół syntetyk czy minaralny?

- czy propozycja faceta z serwisu była dobra?

Pzdr.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Podczepię sie pod temat. Chcę przed zimą wymienić olej w astrze 1.6 przebieg prawie 200 tys. km ale nie wiem co było wcześniej zalane czy syntety, pół czy mineralny. Auto nie zostawia pod sobą żadnego śladu chociaż zauważyłem wiszącą kroplę przy korku "spustowym" pewnie uszczelka. Zadzwoniłem do warsztatu zaproponowano mi mobil mineralny caośc z filtrami ok 75 zł.

Pytanie:

- ile do 1.6 8 v idzie oleju?

- czy pół syntetyk czy minaralny?

- czy propozycja faceta z serwisu była dobra?

Pzdr.

Hmm ja jak kupilem swoja Asterke 1.4 tez niewiedzialem jaki olej...pojechalem do warsztatu i mechanik podgrzal olej do jakies tam temperatury i powiedzial ze jest zalany mineralny....Spuscil caly olej i wla 3 litry Castrol mineralny chyba GTX3

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:lol: A da się przy pomocy takich czarów stwierdzić jaki olej był w silniku?

Czy moze majster stwierdził że z syntetyku zawsze można przejść na mineralny , a w drugą strone nie da rady, więc zalał mineral, zrobił minę Davida Coperfielda, poczarował nad płomieniem.... i zgarnął kasę ?

 

[ Dodano: Pią Lis 16, 2007 10:32 ]

Kiedyś omal nie umarłem ze śmiechu jak mechanicy w serwisie wąchali paliwo ze służbowej Nubiry. Maczali palce i obwąchiwali robiąc mądre miny i każdy twierdził co innego, potem postanowili sprawdzic czy paliwo się pali i temu który podpalał zapaliły się dłonie(w warsztacie pełnym samochodów).Nic mu się nie stało i nawet się tym nie przejął , To były czyba najlepsze czary machaników jakie w życiu widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności