Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

nie wiem jaki nalać olej do niej, odrazu powiem, że żadnej karteczki nie było. Poradzcie coś - myślałem nad syntetykiem ale sam nie wiem.

W instrukcji opla Astry jest napisane ze zalecanym olejem do diesla jest 5w30(syntetyk) lub 10w30 (półsyntetyk). Ponieważ nie wiesz jaki olej był zalany wcześniej czy syntetyk czy półsyntetyk, myślę że ze względów bezpieczeństwa lepiej zalać silnik półsyntetykiem co przy tym przebiegu wydaje się dość naturalne. Niektórzy producenci zalecają przejście na półsyntetyk po przebiegu 150 tys. Ja w mojej asterce 1,7 dti mam nabite 172 tys i jeżdżę na syntetyku, z tym że u mnie auto było serwisowane i miałem wpisy w książce serwisowej jaki olej był zalewany, i ponieważ nic się nie działo z silnikiem to z tego też powodu oleju nie zmieniałem na półsyntetyk. Co do tego jakiej firmy olej wlejesz to tutaj masz pełne pole manewru. Jedni koledzy z Forum chwalą Castrola magnatec inni Mobila 1 a jeszcze inni olej GM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Anonymous

Witam.Muszę wymienić olej w swojej astrze 1.6 8V 71KM, ale nie wiem jaki był wcześniej i nie mam możliwości dowiedzenia się ;) Czytając te kilka stron byłem już prawie zdecydowany na Castrol Magnatec 10W-40 półsyntetyk (5 L), ale znajomy polecił mi olej LOTOS SEMISYNTETIC 10W-40 o pojemności 4 litrów - półsyntetyk, którego on używa i twierdzi, że jest bardzo dobry :) Co waszym zdaniem będzie lepszym wyborem ;) Ps. astra ma na liczniku 114 tyś. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

men2 ja mam astre z podobnym przebiegiem, kilka dni temu zmienialem olej, oczywiście na MOBIL 1 mineralny, bedzie on o wiele lepszy od lotosa polsyntetyka (jezdzilem na nim roverem 214 i bylo tragicznie). Co do Castrola hmmm jest dobry ale do Twojego silnika lepszy bedzie jednak MOBIL

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

men2 ja mam astre z podobnym przebiegiem, kilka dni temu zmienialem olej, oczywiście na MOBIL 1 mineralny, bedzie on o wiele lepszy od lotosa polsyntetyka (jezdzilem na nim roverem 214 i bylo tragicznie). Co do Castrola hmmm jest dobry ale do Twojego silnika lepszy bedzie jednak MOBIL

 

Pozdrawiam

ja sie tylko zastanawiam w jaki sposob mozna ocenic ze olej jest tragiczny? oczywiscie rozumiem ze jak ktos leje jeden olej od nowosci i po 200kkm wciaz jezdzi na syntetyku to jest to miarodajne...

 

ale nie moge pojac czym sie kierowac zeby moc powiedziec ze mobil mineralny bedzie lepszy od lotosa semi??? w koncu nie kupujemy oleju na bazarku i kazdy olej spelnia normy ktore sa na nim opisane...

 

wiec jakie sa kryteria subiektywnej oceny oleju???

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość arnolddd

WItam i ja sie podepne kupile 2 tygodnie temu astre 2 1,4 16V 142tys. przejechane i chce wymienic olej! Niewiem jaki byl wczesniej!

Zastanwiam sie nad GM 10/40 czy Mobil czy Castrol?

Prosze co radzicie wiem ze zdania beda podzielone! Ale poczytam uwaznie!

Dzieki i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

olej Mobil 1 5w50 lub 0w40 ktory lepszy

 

[ Dodano: Pon Lut 25, 2008 07:17 ]

mam asterke 1,4 z 2007.pragne zmienic olEJ. BYL ZALANY FABRYCZNIE OPEL 5W30,PRZEJECHALEM 5000KM

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Ja polecam Texaco 5W30 - nie jest rozlewany w Polsce, :( ma przystępną cenę 120zł/5 L i spełnia te same normy co tak zachwalany Mobil 1 - jeśli nie widać różnicy to po co przepłacać.

Do codziennej jazdy wystarczy!

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności