Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość DAROMV6

psor,

Bardziej bym sie sklaniaj, ze podrabiane sa te oleje firmowe typu Mobil 1 itd, kiedy mozemy kupic je o 15-20 zl taniej niz w sklepie.

W sklepach cena tego oleju (półsyntetyku) jest różna, można go kupić za 80 jak i za 65zł, a np na allegro już za 42zł.

To właściwie cena oleju mineralnego taniej marki, nie jest to dziwne?

 

Najlepiej olej dedykowany do TD, półsyntetyk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

psor,

Bardziej bym sie sklaniaj, ze podrabiane sa te oleje firmowe typu Mobil 1 itd, kiedy mozemy kupic je o 15-20 zl taniej niz w sklepie.

W sklepach cena tego oleju (półsyntetyku) jest różna, można go kupić za 80 jak i za 65zł, a np na allegro już za 42zł.

To właściwie cena oleju mineralnego taniej marki, nie jest to dziwne?

 

Najlepiej olej dedykowany do TD, półsyntetyk

Jest dziwne, ale tak samo dziwne, ze ten GM normalnie można kupić nawet za 80 zł, a w internecie Mobil 1 za 65 zł.

 

A różnice cenowe między internetem, a sklepami już mnie nie dziwią. Mam taki sklep z częsciami samochodowymi w Lublinie w którym jak kupuje się daną częśc to powiedzymy ze kosztuje ona 25 zł, ale jeżeli wcześniej kupi się ja (przez KUP TERAZ) na aukcji internetowej to w tym samym sklepie jest drugie stoisko, w którym ta cześć kosztuje wtedy 12 zł, a co najdziwniejsze to oba te stoiska (i za 25 i za 12 zł dokładnie ta sama część), biorą je z tej samej półki :roll:.

 

Widocznie takie są miechanizmy, czy ulgi (dokładnie nie wiem jak to działa).

 

Bo tak ogólnie wiadomo, że zupełnie inny koszt jest prowadzenia tradycyjnego sklepu, a sklepu internetowego i tak samo będzie wtedy różna marża takich osób (dochodzi koszt lokalizacji, wystroju, opłacania większej liczby pracowników, odpowiedniej ekspozycji, różnica czasu =kosztu czasu spędzonego na 1 klientem, koszt deponowania środków pieniężnych itd. itp., ochrona).

 

Zresztą prosze zobaczyć, cene części kupionej w salonie np. OPLA, a cenę identycznej części (identyczny producent dokładnie ta sama część) w sklepie z częściami samochodowymi (i dalej idąc, a w internecie).

 

Wiadomo, że często można się oszukać, ale jest i niższa cena i ryzyko. Jednak własnie dalej twierdze, że bardziej opłaca się podrabiać te droższe elementy niż te tańsze (tak jak w przypadku tego oleju). Tak jak pisałem wcześniej przeciez wiele było stuacji nagłośnionych w mediach podrabiania np. markowej wódki BOLS, a ani razu nie słyszałem żeby ktoś podrabiał wódki z tych troche niższych półek, bo to się poprostu nie kalkuluje.

 

Cena taniego produktu jest niewiele wyższa od kosztu jego wytworzenia (zazwyczaj) i raczej nie możliwe jest podrabiając w miare prostymi (praktycznie domowymi) sposobami taki produkt uzyskać jakiś zysk.

 

Inaczej sprawa wygląda z produktami markowymi. W ich przypadku dużą częścią ceny jest nie tylko koszt wytworzenia, ale i sama marka produktu. Tutaj już podrabiając produkt, mimo że koszt wytworzenia wychodzi nam większy to niweluje go nam marka (naklejenie tej nalepki Mobil 1,czy Castrol Edge, czy ta wyżej wspomniana wódka Bols), co pozwala osiągnąć jakiś tam zysk osobom podrabiającym.

 

 

A różnica cenowe może polegać na tym, że te oleje mogą pochodzić z OPLA z rynku wschodniego :?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

witam ,mam pytanie,jaki bedzie najlepszy olej do astry I 1.6 16v ecotec z 97r. przebieg 202tys. benzyna gaz ,wie ktos :roll:? z gory dzieki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Jeśli do tej pory nie było problemów z poprzednim, to najlepszym rozwiązaniem byłby taki sam jaki do tej pory przypuszczam, że 10w/40.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Nie czytałem wprawdzie całego tematu, ale widziałem, że niektórzy proponują LOTOS. Ja usłyszałem od mechanika, że LOTOS jest tani, bo jest otrzymywany z olejów rafinowanych, tzn. że jest już przerafinowany czy jakoś tak, więc siłą rzeczy jest kiepskiej jakości. Czy to prawda? Aha, mechanik polecał GM. Co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności