Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam, szykuje mi się wymiana oleju i zastanawiam się czym zalać silnik. Samochód to Astra G'98 1,6 8V, przebieg 160tys, instalacja gazowa, przejechałem na niej ok 40tys. Do tej pory zalewałem go olejem Lotos Gas i nie miałem większych zastrzeżeń, między wymianami ( co 15 tys. ) dolewałem góra 0,5-06l. Teraz od ostatniej wymiany dolałem już ponad dwa litry. Czy zostać przy Lotosie, czy raczej zmienic na inny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

oleje GMa to wlasnie jeden z tych dwoch

chyba MObile w tej chwili

 

jakosc a cena ??

dla mnie idealnie

leje GMa i jestem zadowolony

nie widze roznicy

a jak jej nie widac to po co przeplacac ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki problem. rok temu kupiłem Astrę G 1,6 8v sprowadzoną z Holandii wymieniłem jej olej na Mobil 10w/40 po przeczytaniu powyższych postów zastanawiam się czy nie lepiej było zalać ją olejem mineralnym ponieważ nie wiem jakim wcześniej była zalana, i jaki jest faktyczny przebieg auta. (200 tyś. km. ma na bank). Od tamtej wymiany przejechałem 12 tyś. i poziom oleju się nie zmienił. teraz będę robił następną wymianę i w związku z tym proszę Was o poradę czy zostać już na tym półsyntetyku czy zalać ją mineralnym.

 

Dzięki z góry za odpowiedzi i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

nurtuje mnie pewna sprawa. W książce sam naprawiam... jest napisane że normy GM przewidują zużycie oleju do 1l na 1000 (tysiąc) kilometrów. Na forum widziałem opinie o 0,6l. Jak dla mnie 1l/1000km to olbrzymia ilość, a nawet te 0,6 to jakiś kosmos. Takie ilości w np. audi A4 przewidziane są na 10000km (dziesięć tysięcy).

To napewno nie jest błąd w druku?

Jakie było zużycie oleju gdy astry g 1,6 16V wyjechały z fabryki?

Z waszych opisów często wynika że samochody biorą olej, ale spaliny nie są niebieskie. Co w takim razie dzieje się z tym olejem? Wysieka, dostaje się płynu chłodzącego lub coś w tym stylu?

Nurtuje mnie ta sprawa choć w mojej astrze nie zaobserwowałem znacznej konsumpcji (około 0.3l/2500km) to jednak i tak jest to dla mnie dość dużo.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ulega spalaniu ale w ilosciach nie powodujacych dymienia

jest to gorna granica jednym pali tyle ile norma podaje

a drugim nie bierze nic

akurat silnik 1,6 16 v jest najbardziej podatny na duze spalanie oleju

w innych tez jest to mozliwe

ale nie slyszy sie ani nie czyta sie o tym zbyt czesto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

 

chcialem sie Was poradzic, odnosnie wymiany oleju.

jezdze Astra III, uzywana, pojemnosc 1.6, przebieg ok 84 tys.

zbliza sie przeglad, poprzedni wlasciciel wlewal olej 5W30, prawdopodobnie

ten od Opla, GM, tyle wyczytalem z ksiazeczki, ktora tez mi przekazal przy zakupie.

czy moge wlac np Mobil1 0W40, czy raczej sie trzymac tego 5W30, a jesli sie go trzymac to tez Mobila czy inny ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności