Skocz do zawartości

Jaki olej?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 434
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja kupiłem banke 4l i butelke 1l - wlalem wszystko i jest 2na 3/4 stanu a wmoze nawet minimalnie wiecej - a wiec tak jak zalecane - mam zamiar tak przejezdzic do wymiany i nic nie dolewac. - A wiec u mnnie 5 l jest w sam raz ( szkoda ze mobil sprzedaja w bankach po 4l a nie 5)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CASTROL EDGE SPORT 10W/60

przecież to polsyntetyk i porównując drugą wartość trochę bardziej gęsty niż ten twój poprzedni

10W/40

dlatego pewnie mniej bierze...

syntetyk to wszystkie 5W, bądź full syntetyk 0W, a 10W to pólsyntetyk, 15W - mineralny. Drugie oznaczenie to jego gęstość. Im mniejsza tym olej żadszy

Kolego olejami zajmuję się profesjonalnie od lat. Castrol EDGE SPORT 10W/60 to pełny syntetyk proponuję pogrzebać troszkę w necie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam takie pytanko mam w związku z olejem GM-a. Jest to dobry olej i podobno strasznie podrabiany więc kupilem w ASO bo w internecie i na allegro za grosze można go kupić i filtr oleju gratis co juz budzi wątpliwosci co do pochodzenia. Jak poznać podrobiony od oryginału :wink::(;) I data wybita na spodzie bańki to data produkcji czy końcowa data przydatności ???:?::?:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

To data produkcji.

 

Mój mechanik potrafi rozróżnić olej syntetyczny od mineralnego po zapachu. Jeszcze nigdy się nie pomylił :wink:

A tak na poważnie - musiałbyś oddać olej do analizy (co najmniej kilka set złotych) - więc się nie opłaca.

 

Reasumując lepiej wydać kilkadziesiąt złotych więcej i mieć pewność, że kupisz olej producenta.

 

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedż tak masz racje lepiej dac pare groszy więcej i mieć pewność. bo miałem taką sytuacje w zeszłym roku na początku kwietnia kupiłem olej gm w sklepie data wybita na spodzie bańki 5l to 12-07 czyli a olej kupiłem w kwietniu dobre co?;) i nie wiem teraz czy to podrobiony czy nie :?: Ale teraz kupiłem w ASO i mam pewność data listopada 07

 

 

 

Podrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

owad, miałem do czynienia w ostatnich m-ach z kilu-nastoma kartonami tego oleju, niby z różnych partii prod. i wszystkie na które trafiłem mają wytłoczony znaczek 11,07, a dla mnie jest to bardziej data prod. butelki ;)

Niestety na żadnym nie ma przybitej pieczątki nr z datą - jak to ma miejsce w innych olejach.

Jedyna różnica jaka jest w zawartości kartonów, to naklejka na butelce widać na fotce:

Dołączona grafika

A skąd ten olej pochodzi tak naprawdę - :?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jak już o olejach rozmawiamy to zapytam co ile km. należy zmieniać olej w skrzyni biegów.Astra II 2000.1.4 16V. Najechane 150tyś km. Nie wiem czy był kiedykolwiek zmieniany , przynajmniej ja nigdy nie zmieniałem. I jaki powinno zalać się olej . Co do silnika to nie mam wątpliwości że co 15 tyś.km ale co do skrzyni to nie jestem pewien i wolę zapytać sie. Czasami są skrzynie gdzie nie wymienia się oleju, czasami po dużych przebiegach. U mnie z racji że już "trochę " jest najechane to pasowało by chyba wymienić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

WITAM, tez zamowilem olej GM pólsyntetyk narazie (jak bedzie ok z tym to nastepnym razem sprobuje chyba syntetyk :wink: ).

 

Jezeli chodzi o jego orginalność, to mam inne zdanie niz tutaj osoby wypowiadajace sie. Wydaje mi sie, ze jest to roznica rynkow na ktore jest skierowany. Jedne etykiety sa anglojezyczne, a drugie zawierajace jezyki wschodnie.

 

Jedyna sprawa (jezeli chodzi o ich niska cene), moze byc w dacie ich waznosci.

 

Nie wydaje mi sie, zeby komus oplacalo sie az tak bardzo podrabiac te oleje. One wogole (nawet w najdrozszej wersji) naleza raczej do grupy tanszych olei.

 

Bardziej bym sie sklaniaj, ze podrabiane sa te oleje firmowe typu Mobil 1 itd, kiedy mozemy kupic je o 15-20 zl taniej niz w sklepie.

 

Kieruje sie tu zasada, ze nikt nie bedzie np. podrabial wodki z czerwona kartka, a podroby np. Bolsa sa dosyc czeste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności