Skocz do zawartości

Jaki olej do diesla?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Witam, własnie nadchodzi czas wymiany oleju w moim TDS. Wcześniej była zalana Mobilem dla Diesla 15W40. Zastanawiam sie własnie co zalać... Jakię są opinie dotyczące Texaco? Może cos polecicie? A i jeszcze jedno w spomaganiu się tez wymienia olej? I jezeli juz to na jaki,.... :D Z góry dzięki :D . A i jeszcze jedno znajomy doradził mi abym zmieniał co wymiane oleju filtr paliwa, z tego względu ze lejemy paliwo od kierowców z baniek,.. wiadomo ze zawsze jakies paprochy i brudy są w bańkach.. ? Może ktoś madrzejszy odemnie podpowie :D Z góry THX

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

no na pewno jak będziesz zalewał to koniecznie olejem z oznaczeniem 15W40 bo to już chyba mineralny olej jest :D jak zalejesz 10W albo 5W to możesz rozszczelnić cały silnik bo to syntetyki już są :D

przy zmianie oleju wymieniasz filtr oleju a i paliwa też możesz bo to dużo nie kosztuje :D ja filtr paliwa wymieniam po każdej zimie.

A olej jaki mam zalany to jakiś Elf ale nie pamiętam dokładnie jaki :D szukaj po prostu jakiegoś bardzo dobrego oleju do silnika diesla w turbina. Szkoda że tak ktoś pokrzywdził ten silniczek i go mineralnym zalał :D

 

 

w wspomaganiu też się wymienia olej ale jeżeli dobrze Ci chodzi wspomaganie to nie widzę sensu wymiany, ale jak już chcesz wymienić to jest to płyn do przekładni automatycznych ATF Dexron II. Jest to olej 80 W. Czyli jak by nie patrzeć można zalać wspomaganie Hipolem ATF II - cały układ ma pojemność 1litra ale i tak będziesz potrzebował trochę więcej żeby okład trochę przepłukać

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

co wlejesz zalezy od Ciebie...

generalnnie nalezy sie kierowac kilkoma zasadami...

 

-olej do silnikow diesla koniecznie (zawiera specjalne pochlaniacze sadzy)

-olej o podobnej klasie gestosci jesli ,miales 15W40, to taki sam lub 10W40...

-niedostepny w hipermarketach...oleje rozlewane w PL to zazwyczaj syfex niewiadomego pochodzenia...

wiec tu polce Ci olej GM (w ASO kupisz), Valvoline (InterCars, Fota), czy w koncu Motul (www.motul.auto.pl. zdecydowanie najlepszy olej swiata i niestety kosztuje tez odpowiednio)

 

pozdro ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

JOszi : Szkoda że tak ktoś pokrzywdził ten silniczek i go mineralnym zalał ;)

 

 

Od kilku miesiecy jeżdze na minerlanym i to nie z powodu wycieków z silnika itp ale z racji przbiegu (248 tyś) Racji też jazdy na minerale wymieniam olej wraz z filtrami co 8 tyś.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

no ale ja uznaje taką zasadę że jeśli autko nie bierze oleju ani nie ma wycieków to lepiej nie zmieniać z syntetyku na minerał

 

ja po zmianie z pól syntetyka na mineralny nie jestem zadowolony :P normalnie czuć wielką różnicę a też mam przebieg 250tyś !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

z rana na zimnym silniku przy takiej pogodzie jak teraz samochodzik gorzej kręci, jak chce się ruszyć na zimnym silniku to ledwo jedzie (na półsyntetyku było to dużo mniej odczuwalne) no i na mineralnym z rana odzywa się turbina jako takie tarcie metalu o metal ale dzieje się to tylko jak się dogazuje z lekka do 1000obrotów (tyle że po autko wcześniej zawsze pochodzi tą minutę więc smarowanie powinno być ok a nie jest) więc wychodzi na to że jest gorsze smarowanie co na półsyntetyku się nie zdarzało a o turbinę dbam najbardziej ze wszystkich części asterki więc te tarcie nie powinno być powodem gwałtownego zużycia. Jedyne z czego się ciesze to to że zlikwidowałem minimalne wycieki zalewając minerał

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lejemy paliwo od kierowców z baniek,..

paliwo jest z bańki plastikowej?

Jeżeli tak,to wiem,że wytrąca się jakiś szkodliwy czynnik,który niszczy pompy.Bynajmniej tak jest w benzynie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jedyne z czego się ciesze to to że zlikwidowałem minimalne wycieki zalewając minerał

 

Nie lepiej poszukac przyczyn wyciekow i je zlikwidowac niz przesiadac sie na gorszy olej :P Na dluzsza mete nie przynosi taka zmiana oszczednosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności