Skocz do zawartości

Jaki olej do diesla?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Czas na wymianę, poprzedni właściciel tym go zalewał.

przez te 4K nie wziął ani kropli... Powiedzcie na co wymienic?

Skoro był lany GM i na nim jeździsz,ubytków nie ma to ja bym lał to samo.Po co kombinować jak sprawdza się dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość edek3500

witam ja osobiście od dwóch lat leje MOBIL 5W50 full syntetyk i jestem zadowolony z niego moja asterka ma przeleciane prawie 70 tys narazie bez żadnych problemów byle tak dalej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapominacie o jednym, do silników diesla z filtrem DPF zaleca się oleje otrzymywane w technologii hydrokrakingu ("wodne" jak ktoś napisał) najczęściej o lepkości 5W30. I nie koniecznie musi to być GM (w/g lepiej żeby to nie był GM, słyszeliście o rafinerii o nazwie GM, bo ja nie. Swego czasy lali tam w te opakowania GM, ELF-a produkt koncernu TOTAL).

Są lepsze oleje; Mobil, Castrol, Shell, Motul itd itp, zresztą nie marka jest ważna a terminowe wymiany. I na litość boską nie piszcie, że olej jest "rzadszy" bądź "gęściejszy" tymi określeniami można opisywać gęstość kupy. Parametrem oleju jest lepkość oraz jej zakres w funkcji temperatury. Tak więc olej 15W40 nie jest gęściejszy od oleju 5W50 (choć obrazowo może tak się wydawać) ma tylko mniejszy zakres lepkości, czyli jest mniej płynny w niskich temperaturach i bardziej płynny w wyższych temperaturach w porównaniu do 5W50. Nasze silniki a szczególnie ich hydropopychacze lepiej i dłużej będą pracowały na oleju 5W50 a w zimie 0W40 niż na 5W30. Niestety ekologia (filtry DPF) wzięła górę i aby nie zapchać szybko filtra DPF trzeba stosować oleje hydrokrakingowe, których lepkość to najczęśćiej 5W30. To tyle :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jachu, ale KalimAbdul, którego dotyczą ostatnie posty nie ma w swoim silniku DPFu.

Faktycznie, nie ma, ale też ja pisałem raczej ogólnie a nie konkretnie do niego. Mogłem to wyraźnie zaznaczyć, fakt, mój błąd. :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Witam!

 

Niebawem zbliża mi się wymiana oleju w Mojej Astrze.. Obecnie, zgodnie z karteczką, mam wlany Castrol 10W-40. Aktualny przebieg to 160.500km.. Na stronie Castrol'a informują mnie, że dedykowany olej do tego modelu to Edge Sport 0W-40. Stan faktyczny z zalecanym na stronie Castrol'a jest rozbierzny! Moim zdaniem powinien pozostać przy tym, jaki mam wlany, aczkolwiek mogę się mylić.. Co radzicie?

 

I czy napisy na flaszkach z olejem, że jeden do Diesla a drugi do Benzyny ma jakieś odzwierciedlenie w rzeczywisotści, czy tylko taki majketing?

 

Czy ten byłby dobrym następcą:

 

http://allegro.pl/castrol-magnatec-diesel-10w-40-4l-1l-polski-promo-i1821531726.html

 

Pozdrawiam, HDTeam!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności