Skocz do zawartości

Jaki olej do diesla?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

to że mineral jest najgęstszy to akurat wiem tylko co ogólnie myślicie o Elfie??i czy zmieniając 15W40 na 5W40 nie rozszczelnie silnika??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

to że mineral jest najgęstszy to akurat wiem tylko co ogólnie myślicie o Elfie??i czy zmieniając 15W40 na 5W40 nie rozszczelnie silnika??

Co to w ogóle za mechanik, który polecił Ci olej mineralny mimo braku wycieków z silnika. Zmień mechanika, bo zamiast pogłębiania swojej wiedzy w dalszym ciągu kieruje się stereotypami i utartymi zwyczajami "fachowców" z garażu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli weźmiemy z pułki olej mineralny i synteyk to obędą takie same, tzn. tak samo gęste, różnica polega na tym że mineralny ma o wiele niższą temp. krzepnięcia, tj. np. w temp -15'C olej mineralny będzie gęstości budyniu, a syntetyk w tej samej temp będzie płynny jak woda, dlatego w niższych temp mineralny utrudnia rozruch i później dociera do zakamarków silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój 1.7 dti dwukrotnie miałem zalany mobilem s do turbo dieseli 10w40- oleju nie brał, w zeszłym roku zimy ostrej nie było więc wszystko pracowało w należytym porządku. Przed tegoroczną zimą zmieniłem na castrol edge 5w40.. póki co (odpukać) problemów z odpalaniem nie ma, po wymianie silnik może i pracuje ciszej- ale to chyba bardziej siła sugestii niż stan faktyczny. Lampka ciśnienia oleju na zimnym silniku gaśnie w normalnym tempie, oleju nie ubywa więc jest Ok.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj zrobiłem wymiane oleju w moim "cudeńku"z elfa mineral na półsyntetyk mobil superS i oczywiście filtr oleju.obiecywałem sobie po tej zmianie lepszy rozruch a tu kicha.zostało mi troche tego oleju w bańce na noc w aucie na podwórku i okazało się że mobila też nieżle ścina.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. Lampka ciśnienia oleju na zimnym silniku gaśnie w normalnym tempie,

a jakie jest normalene tempo ?

 

u mnie ten sam silnik zalany 10w-40, lampka gasnie po ok. 3sek od odpalenia.

 

zastanawiam sie czy nie przejsc na 5w,

wg. ksiazki byl zalewany 10w-40 po przejechaniu 80tys., teraz ma 135 tys.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w końcu wymieniłem ten olej na mobil 2000 diesel (podobno to to samo co super s td) (10w40) wczesniej miałem ten bez td . olej poprzednio był z beczki teraz jest z butli i tu jestem przekonany że z beczki to jakieś gówno było bo po tej wymianie silnik pracuje zupełnie inaczej obroty jałowe są delikatnie niższe i pracuje jakby bardziej miękko. Dziwi mnie natomiast jedna rzecz kupiłem 4 l i 1 l przyjeżdżam do domu zaglądam do bagażnika a tam stoi nieodkręcona litrowa butelka. To możliwe że weszło tylko 4 litry? nie wydaje mi się że mechanik odwalił fuszere.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności