Skocz do zawartości

Jaki olej do diesla?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

masz racje ??? szkoda że tak Ciężko trafić na dobre autko :/

na szczęście moja mama ma astrę g od nowości i myślę że rodzice tak za 2 lata będą ją zmieniać na coś nowszego więc wiem że mój kolejny samochodzik będzie jeszcze w lepszym stanie nic dotychczasowy ??? bo wiadomo że 5 letni samochód z przebiegiem 60-70tyś który się zna od początku nie ma sensu oddawać do ludzi bo nie dostanie się tyle ile jest warty :P

a tak nazbieram trochę opchnę akurat po 2 latach moją astrę bo już dłużej nie będzie sensu ją trzymać i przesiądę się do jeszcze lepszego autka !!!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Anonymous

Wiesz....ja nie zdąrzyłem dojechać astrą do domu a już kurde mnie zaczepiali o astre:P A co było w kraju gdy astre zobaczył "mój" mechanik to szkoda gadać.....tzn pytanie było "ile" :P Chciałem sprzedać niedawno i mówie nie....szkoda mi samochodu bo wiem co mam a ciocia czy reszta rodzinki nic nie zamierza sprzedać heheh więc mówie jak kupie viki b po lifcie w 99 roku czy golfa mk4 po 2000 to zakup ich będzie rolętką......ALe myśle że przebieg już ją goni....wiec może ja sprzedam za kilka miesiecy bo gdy dalej będę tyle jeździł co do tej pory to za rok będe miał spokojnie ponad 300 tyś.Ale jak combo ma 350 tyś to nie spieszy mi się a tym bardziej że nie mam "brania" oleju itp rzeczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Troszkę poczytałem i wiem, że użytkownicy Opli chwalą przede wszystkim olej Motul. Czy ten będzie dobry?

http://allegro.pl/item862917257_gdansk_motul_8100_x_cess_5w40_5l_gratis.html

A może lać coś innego np Mobil, Castrol?

Mam Astrę G 2.0 DTI z 2002r przebieg 180kkm 101KM, poprzedni właściciel jeździł na Lotos 5W40

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może lać coś innego np Mobil, Castrol

Lej Mobila 1 na zimę polecam 0W40, choć 5W40 też będzie ok. Mam zaufanie do tej marki wynikające z własnego doświadczenia. Acz tak naprawdę to o ile olej jest markowy i spełnia specyfikację zalecaną przez producenta albo ją przewyższa to jest ok. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lord, tak jak pisze Wasylek, może być tylko lepiej i bedzie bardzo "zdrowe" dla silnika. Zrób sobie pomiar czasu jaki jest potrzebny na zagaśnięcie kontrolki cisnienia oleju przy rozruchu po nocy w niskiej temperaturze, nastepny taki pomiar zrób jak już wymienisz olej na 0W40. Możesz miec problem ze zmierzeniem czasu ręcznym stoperem, bardzo czesto jest tak, że kontrolka zgaśnie zanim silnik odpali, szczególnie jeśli będziesz musiał dłużej pokręcić rozrusznikiem. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu jest sceptyków, którzy chcą "rozszczelniać" silnik... :wesoly:

 

Ja tam i w Kadecie i w Senatorze (w Seńku nawet nie patrzyłem jaki olej był, potem obczaiłem, że mineralny) z 15w40 od razu po kupnie przeszedłem na mobil super s 10w40 i Kadzio ani grama przez 4000 nie wziął (a na kjsy się nim jeździło, jeszcze z silnikiem c20ne) i Seniek to tyle co kot napłakał bierze (tyle, co uszczelką miski ucieknie :wesoly:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielu jest sceptyków, którzy chcą "rozszczelniać

Otóz to, nie wiem skąd to się bierze (chyba chcą zwalić winę na olej za to, że silnik już padaka :wesoly::wesoly: ). Ja pierwszy raz wlałem syntetyk do MB W123 300D i to na początku lat 90-tych jak tylko się pokazały u nas na rynku. Lałem też do różnych innych aut i nigdy nic się nie stało. :wesoly:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności