Skocz do zawartości

Jaki olej do diesla?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krist-off

Ostatnio na wymianie filtrów i oleju mechanik chciał mi wcisnąć 10w40 Ravenol, jadnak pozostałem przy Castrolu. Czy słyszeliście coś o tym oleju Ravenol??? Mi osobiście wydaje się, że to jakieś badziewie.

 

Pozdrawiam oplomaniacy :beer:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Aby nie zakładać nowego tematu pozwolę sobie odświeżyć ten temat. Mam nadzieję że pomożecie jak zawsze. No wiec od początku. Opel Astra G silnik 2.0 dti auto ze 175000 przebiegu. Niestety nie wiem jakim olejem silnik jest zalany a zbliżam się nieuchronnie do wymiany. Więc tu moje pytanie jakim olejem najlepiej zalać ten silnik. Z tego co wyczytałem to jeżeli nie wiem jaki jest obecnie to powinien to być półsyntetyk i o ile się nie mylę 10w40. Teraz tylko tak jakiej firmy olej polecacie ?? Castrol ? Mobil , Shell czy może jeszcze co innego ?? Dodatkowo poza filtrem oleju czy powinienem wymienić filtr paliwa i powietrza ( zasłyszałem że tak) . Ile oleju potrzebuje ten silnik ?? Z góry dzięki za porady. Dodam jeszcze że samochód jest z 2003 roku i że obecnego oleju nie bierze wcale

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpopularniejszy olej to chyba mobil filtry tak jak napisałeś no i rozrząd jak nie wiesz kiedy był wymieniany.

 

[ Dodano: Czw Kwi 01, 2010 11:44 ]

Ilość oleju która wchodzi do silnika znajdziesz na koncu instrukcji

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, nie dawno zakupiłem Astre H z silnikiem 1.7 CDTI ( 74kw ). Wg niemieckiej książki serwisowej, przez pierwsze dwa przeglądy, był lany 5W30 następne dwa przeglądy 10W40. Pod maską jest też naklejka z datą wymiany oleju i odnotowanym rodzajem: 10W40. Nie mam oczywiście pewności co do autentyczności książki i tej naklejki.

 

Stąd moje pytanie na jaki olej się zdecydować? Czy półsynetyk 10W40 czy jednak 5w30? Czy oleje GM są ok czy jednak wybrać np. Shell etc

 

I czy polecacie jakiegoś konkretnego producenta filtra oleju :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
Gość KalimAbdul

A co powiecie na to:

Dołączona grafika

Co to za olej? Czas na wymianę, poprzedni właściciel tym go zalewał. Z tego co tu wyczytałem, należy zalac półłsyntetykiem 10W40 lub 5W40...

Autko: Astra G, 2000, 2.0 DTI, 172000 przelotu.

 

73!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

GMa 5W30 nie polecam - ten silnik spali go o 2 l więcej niż np. Mobila Super 3000 XE (w technologii wodnej czyli rzadszego) czy Texaco. Będzie na nim głośno i twardo pracował - porównując do powyższych olei. Nigdy więcej GM - za 30-40 zł więcej kupisz w/w Mobila.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość KalimAbdul

Hmm... od kupna samochodu zrobiłem 4K więc wypowiedziec się nie mogę. Ale przez te 4K nie wziął ani kropli... Powiedzcie na co wymienic? Syntetyk 10W40?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności