Skocz do zawartości

Jaki olej do diesla?


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

lekkobieżnym np. 5W30 - oczywiście spełniającym specyfikację GMa

Każdy olej syntetyczny o klasie lepkości od 0W40 przez 5W30, 5W40 i nawet 5W50 można nazwać olejem lekkobieżnym. I każdy taki olej markowego producenta spełnia specyfikację GM-a, najczęściej z nawiązką. Co do oleju 5W30 i terminu "lekkobieżny" sam olej a raczej jego klasa lepkości przywędrowała do Europy z USA (tam takie lepkości są w "modzie") ale nie to jest istotne, powiązanie klasy z marketingową lekkobieżnością, która miała by się odnosić tylko do takiego oleju to takie samo przegięcie jak namawianie wszystkich aby szczepili sie przeciw A/H1N1. Oleje te powstają w procesie hydrokrakingu i są stosowane głównie w nowych dieslach z filtrami sadzy i katalizatorami. Silnik auta wolałby z takimi olejami nie mieć do czynienia. Ale ekologia ważjsza. :wink::lol:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 86
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Mariusz_760301

W porównaniu do Texaco, który miałem wcześniej silnik głośniej pracował i wychłeptał GMa o 2 l więcej. Tak wiec tani z pozoru zakup, jeśli by doliczyć dolewki, okazał się droższy niż Texaco.

 

Temat olei to temat rzeka. Teraz silnik zalałem Mobil super 3000 XE - nie było Texaco S i chyba wtopiłem bo to olej w technice "wodnej" - ciekawe ile Y20DTH go wychłepce? :roll:

 

Lałem już różne oleje i silnik najmniej palił Texaco Ultra S - zwykły Texaco nie spełnia norny ACEA B4 - nie jest do turbodiesli z bezpośrednim wtryskiem paliwa.

http://www.fuchs-oil.pl/index.php?id=1150

 

Jeśli wiec miałbym polecać olej do tego silnika to Texaco Ultra S - trudno go dostać ;) - silnik chodzi ciszej i mniej go spala w porównaniu do innych olejów (lałem już ELF, Castrol, GM, Mobil do tego silnika)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiałem i doszedłem do wniosku, że obecnie auto ma działać bezproblemowo 6-7 lat, później zaczyna się drogi serwis i klient niejako jest zmuszony do wymiany na nowy. Silnik to część składowa auta i chyba nie powinien bezproblemowo działać przez 20 lat jak to miało miejsce w autach z lat 80-tych i wczesnych 90-tych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz_760301

Tak tylko zauważ jakie były osiągi i spalanie tamtych silników. Poza tym, kto dziś kupiłby dobry 20 letni samochód dla mas :roll:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz_760301, ten link był już raz na forum - i praktycznie nic z niego nie wynika

"ktoś powiedział że ktoś powiedział" - nie podparte to jest żadną dokumentacją, więc tak jakby nie było tej informacji.

Lord, jeśli chcesz możesz przetestować na jedną wymianę

a w razie potrzeby zawsze można szybciej przejść na inny

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zbliza się wymiana oleju w zasadzie powinna być 300 km temu... mam zalany mobil super s 10W40 i w zasadzie wszystko gra silnik w ogóle go nie bierze nic nie wycieka pracuje jak należy (nie mam porównania czy mógłby ciszej), ale wolno się grzeje. Zastanawiam się czy nie poeksperymentować z innymi olejami zainteresowałem się mobilem super s TD tyle że z opinii na forum wynika że na nim silnik chodzi głośniej. Samochód ma przejechane prawie 170k (wg aktualnego stanu :beer:) co mi poradzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności