Skocz do zawartości

Corsa B - bardzo dużo pali


Gość chris_akina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chris_akina

Według poradnika, można go gdzieś na forum znaleźć, na wszelki wypadek podaję w załączniku.

Po odkręceniu obudowy, wrzuciłem piątkę i ruszałem samochodem, dopóki ząbki koła z tym znakiem na obudowie się nie pokryły. Następinie spiąłem koło dwoma opaskami. Później luz, zaciągnięcie ręcznego i odkręcenie koła + tego górnego plastiku obudowy (ten plastik jest na torx 27). Dostęp jest niezbyt dobry, ale dasz radę ;)

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Według poradnika, można go gdzieś na forum znaleźć, na wszelki wypadek podaję w załączniku.

Po odkręceniu obudowy, wrzuciłem piątkę i ruszałem samochodem, dopóki ząbki koła z tym znakiem na obudowie się nie pokryły. Następinie spiąłem koło dwoma opaskami. Później luz, zaciągnięcie ręcznego i odkręcenie koła + tego górnego plastiku obudowy (ten plastik jest na torx 27). Dostęp jest niezbyt dobry, ale dasz radę ;)

Mini Tutorial Wymiana Termostatu Corsa B.pdf

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To samo spięcie opaskami nie wystarczy?

Trzeba jeszcze ustawiać te znaki?

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Myślę, że starczy, ale te znaki ustawiłem tak na wszelki wypadek. Nie jest problem to zrobić. Podczas powtórnego składania jak zakładałem z powrotem to koło czułem się bezpieczniej, że te znaki się zgadzają :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Po ostatnich tankowaniach, spalanie wyszło mi równo po 22 litry :(

Fakt, widzę, że silniczek szybko się nagrzewa i nie chodzi na ssaniu (niższe obroty na biegu jałowym), ale teraz mój samochód nie ma kompletnie mocy na gazie, trzeba go naprawdę kręcić na obroty, żeby go rozpędzić. Jak się już rozpędzi do około 50-60 km/h, od czasu do czasu skacze, jakby miał przerwy w dostawie gazu. Na benzynie pracuje zupełnie prawidłowo, brak spadków mocy itp.

Co może być tego winą? Wydaje mi się, że silnik na gazie nie dostaje jakby powietrza, zasysa więcej gazu, a to i tak nic nie daje.

Instalacja powiem jeszcze raz jest I gen, więc elektronika nie powinna tutaj mieszać. Czy to może być wina parownika? :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a_rtu_r

Parownik, raczej napewno. Podjedź do gazownika, niech sprawdzą i wyregulują Ci instalację. Najpierw niech sprawdzą parownik. I będziesz wiedzial.

Napewno coś jest nie tak z instalacją, skoro na PB działa dobrze.

Gazownik bierze 30 zł od takiego czegoś, przynajmniej tyle wziął odemnie i będziesz wiedział. Bo 22 l/100 km to zdecydowanie za dużo. Moja Corsa 1.2 33kW bierze w trasie 7, w mieszanym max 9 lpg.

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Instalacja wyregulowana, samochód już pracuje poprawnie na gazie, ale spalanie nadal to samo :( Równiutko po 22 l/100 km. Dodam jeszcze, że wycieków gzu nie ma, w każdym razie przez metalowy dochodzący do parownika gaz nie ucieka. Samochód trzymam w garażu, i nie czuję, żeby śmierdziało choć trochę lpg.\

Sam już nie wiem co jest przyczyną. Myslę o parowniku, ale gdyby było coś nie tak z membranami, to gaz by wtedy uciekał.

Co o tym sądzicie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie podstawowe - ile pali na benzynie? Jeżeli na benzynie też dużo pali to nie jest to wina instalacji lpg.

A nie śmierdzi czasami gazem koło parownika podczas pracy silnika?

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Wydaje mi się, że czasami jak słabo rogrzany silnik przełączy się na gaz to trochę z parownika smierdzi, myślałem że to normalne.

Na benzynie nie jeździłem do tej pory, bo nie odczuwałem braku mocy, oleju też wogóle nie bierze, więc odrzuciłem problem silnika. No i jeszcze te ceny benzyny, benzynę w zbiorniku miałem tylko do odpalania. Ponadto jest to I gen, więc myślałem sobie, że eletkronika nie ma tu nic do gadania, więc problem silnika wykluczyłem.

Teraz myślę, że to był błąd. Wczoraj zatankowałem go benzyną. Pojeźdżę i zobaczę jak wygląda spalanie na benzynie, bo może tutaj pies pogrzebany :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Witam jeszcze raz.

Po tankowaniach spalanie PB mojej corsy waha się od około 7,5-10l/100 km, czyli spalanie całkiem normalne, ze względu na stanie w korkach, krótkie jazdy. Ostatnio musiałem też gdzieś dalej pojechać, przewinąłem się przez kilka miast i wynik poniżej 7,5 litrów :)

Myślę, że jeżeli na PB pali prawidłowo, sprawdzę membrany na parowniku, bo chyba więcej powodów dużego spalania gazu nie widzę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności