Skocz do zawartości

Corsa B - bardzo dużo pali


Gość chris_akina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chris_akina

Odświerzając temat :D

Zdecydowałem się na zregenerowanie reduktora (opinie na ten temat są różne, ale zaryzykowałem, może zaoszczędzę). W środku troche brudny był, nagar z oleju był widoczny, membrana też była brudna. Reduktor już założyłem i ustawiłem. Samochodzik pracuje poprawnie.

Zatankowałem go i zobaczymy, jakie teraz wyjdzie spalanie :D

Edytowane przez chris_akina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Jeszcze jeżdzę na tym, co zatankowałem, i czekam, aż mi się gaz skończy :D

W tym tygodniu myślę, że będzie koniec, to poinformuję na forum jak wygląda spalanie :)

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj, a ile zapłaciłeś za regenerację parownika? bo ja się tez nad tym zastanawiam,. ale jeśli miałby paść po miesiącu, to wolę kupić nowy.. tylko, że średnio mam na nowy kase teraz.. a co Wy sądzicie o regeneracji reduktorów??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Regenerowałem sam. Kupiłem zestaw naprawczy, który kosztował mnie 45 zł. Wymiana nie jest trudna, największy problem sprawia tylko czyszczenie, bo ten olej w środku potrafi dzielnie się trzymać (pomocny tutaj jest Cif) :D

Nie wiem, jaki masz parownik, ale myślę, że ceny mogą być podobne. Osobiście posiadam parownik Tomasetto AT07.

W internecie są różne opinie na ten temat, ale zaryzykowałem. Nowy parownik kosztuje u mnie koło 160 zł. Z tego co wiem, problemem może być to, że można trafić np. na Allegro na nieoryginalne membrany, a te podobno są gorszej jakości, ale to może niech się koledzy jeszcze wypowiedzą, bo może się mylę :D

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam parownik lovato.. a może ktoś mógłby podrzucić link do orginalnego zestawu naprawczego?? będę wdzięczny. PS. jak spalanie? zmalało?

Edytowane przez daro
zbędny cytat

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Podrzucam Ci linka, którego znalazłem na innym forum. Jest tam napisane jak ktoś regenerował sobie reduktor i porównywał oryginalny zestaw naprawczy z podróbą, porównaj to sobie później z Allegro, albo ze sklepami u Ciebie ;)

http://arbiter.pl/galeria/lovato-regeneracja

 

W tym tygopdniu za dużo nie jeździłem, i zbiornika jeszce nie opróżniłem (nawet się zrymowało) :D

Dam znać pod koniec tygodnia :D

Edytowane przez chris_akina

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak słabo rogrzany silnik przełączy się na gaz to trochę z parownika smierdzi

a potem rozgrzany już nie śmierdzi?

ale jeśli miałby paść po miesiącu

czemu miałby paść? gorzej niebędzie, a może byc lepiej ;)

podczas regeneracji staraj się nie dotykać tego oleju (mazut), cięzko potem go zmyć.

W poprzednim moim aucie (instalacja I gen. czyli bez sterownika) po regeneracji była od razu poprawa pracy silnika na gazie i minimalnie spadło spalanie, a po regeneracji w tej astrze (II gen.) nie było żadnych widocznych zmian -regenerowałem bo uszkodziła sie jedna z membran i gaz wydostawał sie poza parownik, po zregenerowaniu paliła tyle co przed uszkodzeniem.

Edytowane przez xflash

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Rozgrzany już nie śmierdział. Śmierdziało tuż po przełączeniu, ale jak sprawdzałem wcześniej, to przewód był szczelny, więc wydawało mi się to dziwne. Teraz po regeneracji, po przełączeniu na gaz nic nie czuć.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Spalanie spadło do wyniku 13,2 l / 100 km, czyli obniżyło się znacznie. Myślę jednak, że ten samochód stać na więcej :D

Czy jeżeli robię dosyć krótkie odcinki moją Corsą, to wpływa to znacząco na spalanie?

 

jarpen - a u Ciebie są jakieś objawy kończącego się parownika? Śmierdzi gazem, silnik jest mułowaty, itp. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności