Skocz do zawartości

Corsa B - bardzo dużo pali


Gość chris_akina

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pepe1973

Witam wszystkich.Jestem nowym na tym forum i mam zapytanie co do spalania.Od niedługiego czasu mam corsę 1.2i 8v i pali mi nie mniej niż 9 do 11 litrów oczywiście PB.Gazu nie ma.Według mnie jest to stanowczo za dużo.Co może być przyczyną.Pytał różnych ludzi i większość twierdzi,że przyczyną są świece i przewody wysokiego napiecia.Może ktoś podpowie jakie przewody,jakie świece wymienić,żeby to miało ręce i nogi.Dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Witaj

Na forum dużo ludzi pisze, że świece NGK są dobre do corsy, ja osobiście mam dwuelektrodowe BERU i też nie narzekam :D

Co do przewodów WN, to kupiłem najtańsze. W każdym razie u mnie na spalanie nie wpływały ani świece, ani przewody.

Najpierw sprawdź termostat i ewentualnie sondę lambda, bo to ona najczęściej miesza. Sprawdź błędy metodą kabelkową, lub taką jak jest możliwa w Twojej corsie ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pepe1973

Witaj

Sonda lambda i termostat już wymienione tylko mam pewien problem dotyczący świec-dlaczego są wkręcone świece cztero eletrodowe firmy BERU skoro wyczytałem,że te świece są tylko do silników ECOTEC czyli 16v.Może to jest przyczyną dużego spalania????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego są wkręcone świece cztero eletrodowe

bo takie ktoś bezsensownie wkręcił

nie wiem jaki jest rocznik twojej corsy, ale możliwości są dwie:

http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/OPEL/CORSA%2BB/BPR5ES/12198/

http://www.ngk.de/pl/wyszukiwarka-produktow/produktfinder/PKW/ZK_BENZINER/OPEL/CORSA%2BB/BKR5EK/12202/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pepe1973

dzięki właśnie kupiłem dwuelektrodowe firmy GM takie mi polecił sprzedawca i jest lepiej.podziękowanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Gość chris_akina

Witam po długiej przerwie.

Ostatecznie udało mi się zejść do wyniku 12l LPG / 100 km, co uważam, że nie jest złe :D

Być może zobaczę, czy uda się jeszcze zubożyć dawkę, nie muląc zbytnio przy tym auta. Zauważyłem też, że regulacja zapłonu wpływa znacząco na spalanie (widocznie wcześniej corsa części paliwa nie spalała).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o widzisz Kolego. to tyle co moja 1,4, ale to i tak o 2 litry za dużo.

Czy któryś z Kolegów może mi pomóc jak jeszcze mogę obniżyć spalanie?? nie jeżdzę szybko i zawsze staram się oszczędnie:

-wydech wymieniony na jesieni

- świece, filtry w marcu

- olej wymieniony miesiąc temu

- reduktor regenerowany i wyregulowany miesiąc temu

- kable WN w porządku

- sonda też w porządku- sprawdzana była koło lutego

-ciśnienie w oponach idealne- opony nówki.

ale pali ciągle za dużo.. w trasie 10 litrów a w mieście 11,5

 

Co jeszcze moge zrobić, żeby obniżyc spalanie??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz zmierzyć kompresję, ale to nie obniży spalania :)

przekonasz się czy jest ok, a jeśli wyniki pomiarów będą niskie to będziesz miał przyczynę większego spalania.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności