Skocz do zawartości

Corsa B - bardzo dużo pali


Gość chris_akina

Rekomendowane odpowiedzi

A stary masz ten reduktor? Powinno na nim być napisane, który to rok.

Mój miał 11 lat i nadal chodził :D

 

ojoj.. nie mam pojęcia.. instalacja ma 9 lat..więc nie wiadomo czy był w ogóle wymieniany, ale pod koniec kwietnia zregeneruję go sobie.. musze najpierw amorki wymienić ;) zobaczymy co się do tego czasu będzie działo. będę zgłaszał się do Ciebie po pomoc w razie czego ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość chris_akina

Witam po długiej przerwie

Chciałbym poradzić się was forumowiczów o radę. Moja corsa nadal pali dużo i już sam nie wiem, co jest tego przyczyną :( Zbiornik lany do pełna, spalanie lpg 15,5/100km

Zregenerowałem reduktor, został on później ustawiony na analizatorze (przypominam, instalacja na śrubę)

Gaz mi nigdzie nie ucieka

Komputer nie pokazuje żadnych błędów

Termostat wymieniałem wcześniej i jest sprawny

Świece były już wymieniane

Spalanie benzyny w normie 7-8 l/100km

Jeżdżę bardzo oszczędnie, zmieniam biegi przy 2 tyś obrotów, prędkości dozwolonej nie przekraczam :D

 

Silniczek jak dla mnie nie jest jeszcze na wykończeniu, oleju wogóle nie bierze, ale spalanie mnie już wykańcza :(

 

Proszę o porady :(

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość gtszudi

jedz do innego gaziarza na inny analizator , albo moze reduktor masz jakis wstawiony do V8 , to jest niemozliwe zeby ten silnik palil 15 lpg.

 

15 lpg to omega v6 bierze a nie 1.2

 

na moje wina jest w reduktorze , albo za duzy , albo zle ustawiony.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chris_akina

Dziękuję za porady :)

Pojadę gdzieś indziej, na jakiś inny analizator :D

Ale żeby corsa paliła 15l/100, eksploatacja mi wychodzi jak 2 litrowe BMW :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a_rtu_r

Dziękuję za porady :)

Pojadę gdzieś indziej, na jakiś inny analizator :D

Ale żeby corsa paliła 15l/100, eksploatacja mi wychodzi jak 2 litrowe BMW :D

 

gorzej, mój tata ma B5 1.8 i spalanie ma w granicach 12-13l/100km:)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość chris_akina

Witam po długiej przerwie ;)

 

Myślę, że odnośnie spalania jestem na dobrej drodze

Ale od początku...

Najpierw jeszcze na początku maja nagle zacząłem mieć problemy z zapłonem, corsa zaczęła strzelać w filtr powietrza i wkręcała się na obroty, jakby nie paliła na wszystkich cylindrach. Myślałem, że zapłon jest źle ustawiony, ale winowajcą okazały się przewody WN (w nocy miałem dyskotekę pod maską). Po wymianie ich, od razu profilaktycznie ustawienie zapłonu (mam C12NZ, czyli tradycyjny aparat).

Niestety, akurat ten zapłon i te przewody nie wpływały na spalanie.

Pojechałem później do tego zakładu, w którym ustawiali mi gaz, na analizatorze, ale oni na to, że jeżeli ze spalania 20 zszedłem do 15-17, to zmiana jest i oni drugi raz mi tego za darmo nie będą robić :D Pojechałem jeszcze do innych zakładów, w jednym powiedzeli mi, że instalacji I generacji, nie regulują, a w pozostałych Ci gazownicy sprawiali wrażenie, że nie mają pojęcia o regulacji gazu :D

Postanowiłem więc sam się pobawić. Stwierdziłem, że plastikowa śruba na reduktorze (mam tomasetto AT07), wpływa na ciśnienie gazu wew parownika, i widocznie, problem u mnie musiał leżeć właśnie w zbyt wysokim ciśnieniu. Po swojej regulacji, i tankowaniach spalanie zaczęło wyraźnie maleć, nawet do 9 l / 100 km.

Niestety tankowałem po 7-10l, więc nie jest to zbyt wiarygodne.

Dzisiaj zatankowałem do pełna, i po pewnym dystansie poinformuję was, czy faktycznie mojej corsie się poprawiło :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności