Skocz do zawartości

Czy jest jakis sensowny sposob na zwiekszenie mocy?


Gość wojtek.j

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wojtek.j

Witam,

 

posiadam directa 155KM. Ostatnio zastanawiam sie nad zwiekszeniem mocy, ale chcialbym zrobic to w taki sposob, zeby nie kosztowalo wiecej niz warty jest samochod (rocznik 2005) i nie spowodowalo jakichs szkod. Naczytalem sie juz wystarczajaco duzo, by zdac sobie sprawe, ze tuningowanie tego wlasnie silnika, to raczej nie jest dobry pomosl. Wiec pytanie - w jaki sposob zwiekszyc moc?

 

Znalazlem rowniez firme, ktora za ok 300€ oferuje chip-tuning do tego modelu - reklamuja sie zwiekszeniem momentu o 20Nm i mocy do 170KM. Czy jest to waszym zdaniem wogole mozliwe, czy ta oferta to po prostu jakies jajca? Nie wiem czy na tym forum mozna wklejac linki do firm zewnetrznych, wiec na razie sie powstrzymam.

 

pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bajki pisza

silniki bez turbiny ciezko tuningowac chipem

przyrosty sa bardzo mizerne

jak obiecuja 170 koni to co bedzie jak tyle nie wykaze ??

oddaja kase ??

 

chcesz tanio wiecej mocy

sprzedaj to co masz i kup z silnikiem 2.0 turbo (tutaj masz pole do popisu)

albo 3.2 V6 (w tym tez nie poszalajesz z podnoszeniem mocy)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wojtek.j

Dzieki, nie jest to wprawdzie to co chcialem uslyszec... ale pokrywa sie z tym co sobie myslalem. Po tym jak mi dzisiaj mechanik (co mial tylko olej wymienic) zaswiergolil, ze mam wahacz do wymiany za 500€, odeszla mi wszelka ochota na modyfikacje.

 

pozdrawiam

Wojtek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,mialem kiedys opla calibre osmiozaworowa i wiem z wlasnego doswiadczenia ze z benzyniaka bez turba duzo niewycisniesz,ja w swojej calibrze zalozylem strumienice ,filter stozkowy,koncowy tlumik sportowy ,byla niewielka roznica auto troche lepiej zbieralo sie z miejsca.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalozylem strumienice ,filter stozkowy,koncowy tlumik sportowy ,byla niewielka roznica

poparta pomiarami z dupohamowni ??

sorki ale po takim zabiegu to tylko Ci sie moglo wydawac ze jest lepiej

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 8 miesięcy temu...
Gość wojtek.j

co do filtrow, to tez ciekawe, ze sprzedawcy reklamuja je jako wziekszajace moc, a w rzeczywistosci to nie ma zadnego przyrostu. Nie wiem, czy za wprowadzanie w blad kuppujacego firmy oferujace te "super" filtry firmy nie powijny kiedys beknac. Nie zmienia to faktu, ze jestem zwolennikiem filtrow olejowych i uwazam ze warto raz wydac wiecej i dbac o niego - ale na przyrost mocy nie ma co liczyc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności