Skocz do zawartości

Silnik 1.7 CDTI Klekocze przy zimnym silniku


Gość Anonymous

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie jakieś pomysły? ze stukającym klekoczącym silnikiem lub wtryskami tródno powiedziec-Meriva 1,7 CDTI (pompa wtryski sterownik Denso) w granicach 1500-1800 obrotów, śledzę forum od roku i nikt tego problemu nie rozwiązał, serwisy się uczą mechanicy wymyślają, wychodzi na to,że najlepiej kupi nowe auto

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 65
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

jakieś pomysły? ze stukającym klekoczącym silnikiem

Nie pomysły się juz skończyły a problem pozostał, co drugi ten silnik tak się zachowuje i nie ma się czym przejmować....

 

Jak chcesz możesz z tym walczyć ja mogę powiedzieć tylko tyle że nie są temu winne ani wtryski ani luz zaworowy...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dzięki za odpowiedź, sprawdzałem wtryski w serwisie boscha facet na początku stwierdził, ze wtrysk jest waniety potem po sprawdzeniu stwierdził, że wszystkie są ok, mówił coś o sofcie do sterownika silnika podobno meriva ma przyspieszony kąt zapłonu na zimnym silniku inny niż astra z oczywiście w systemie denso.Wydaje mi się że facet był i jest bardzo uczciwy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczytaniu się w stare posty natknąłem się na to że powodem dzwonienia i warczenia na zimno może byc padający po woli słynny zawór na pompie.... Nie wiem co o tym myślec ale musze sprawdzić na zimno dokładnie cisnienie paliwa...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zimnym silniku praca jest ok nic nie stuka ( trudno określic ten dzwięk raczj terkota ) dopiero przy dodaniu gazu na obr 1500-1800). Na moje ucho dochodzi od strony pompy wtryskowej. Jak się rozgrzeje jest w miarę ok. ale przy dobrym słuchu poprzedni stuk przekształca się w dźwięk szeleszczenia czy coś głośniejszego. Inny mechanior z serwisu Boscha - innego( bez oglądania słuchania stwierdził, że to walnięty wtrysk i jest o tym przekonany na 100%.) auto nie dymi spalanie wydaje mi się że ok. Na razie słucham przez 2 km głośniej radia ale ogólnie mnie to denerwuje.

Słyszałem o zaworze ale kiedy on padnie ? Na kompie wszystko ok.

Jestem zawiedziony pracą silnika Isuzu. Japońskie diesle chodzą jak zegarki, chyba nie wszystkie.

W serwisie nie ma mądrych ( najlepiej nic nie robic ale kasowac) człowiek musiał by potrafic wszystko sam naprawic.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy zimnym silniku .......

Standard, ja juz sie przyzwyczailem do tego dzwieku. Nie ma co na sile wymyslac usterek, bo tylko niepotrzebnie kase wtopisz.

 

Nie ma potrzeby cytować całego posta, pisząc bezpośrednio pod nim. Poprawiłem Kacper.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

czes .od nie dawna jestem wlascicielem Merivy 1.7 CDTI i mam maly problem

po odpaleniu silnika po dlugim postoju silnik gasnie ,

 

[ Dodano: Sro Wrz 08, 2010 23:00 ]

A po przejechaniu 500 metrow jest wszystko ok . Rozruch bez problemu co moze byc przyczyna,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

to napisz koniecznie czy pomogło

jak pisałem w innym poście,u mnie był to wtrysk,mimo że były wyjęte i sprawdzane i podobno w 100% sprawny każdy

sam sprawdziłem odpalając samochód zdejmowałem z każdego wtrysku wtyczkę i kawałek się przejeżdżałem ,w końcu po zdjęci jednej zrobiło się cicho jak założyłem zaczęło klepać ,2 godziny roboty i cisza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności