Skocz do zawartości

DPF


Gość esio

Rekomendowane odpowiedzi

OMG....

koledzy, dpf wypala sie samoczynnie a autem trzeba jezdzic. Gdy zlapie Cie wypalanie dpf-a (zalozmy ze jestes w miescie) to bez paniki. Jedz tak jak zawsze...

Sam mialem takie auto 3,5 roku z dpf-em i zadnych problemow. Jesli jeszcze dobrze pamietam to wypalanie zostaje przerwane po 5 lub 10minutach gdy silnik pracuje na wolnych obrotach.

A w czasie jazdy...wazne zeby obroty silnika utrzymywac pomiedzy 2500-3000obr/min. i wcale nie musisz zap***lac...trzeba jechac 40km/h to jedziesz, mozna 90km/h to jedziesz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 53
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

opcom da wszlekie parametry i mozliwoscwypalania. Tyle ze dpf nie wypala sie poprzez wymuszenie gdy nie ma takiej potrzeby. Wymoszine wypalanie skraca jego zywotnosc i robi sie to tylko w sytuacji kiedy jest taka potrzeba 70% jest iloscia okej i nie trzeba nic wymuszac.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam sie z kolega... u mnie wypalanie wlaczalo sie ...nie pamietam dokladnyc wartosci ale bylo to ponad 100%( w okolicach 115-120%) I zawsze wypalalo do 0k. 12-14%.

Bzdura tez jest ze dpf nie wypala sie na zimym silniku. U mnie potrafilo(jak juz musial) zainicjowac wypalanie po ok. 3-4 minutach od startu po nocnym odpoczynku, gdzie temp plynu mogla miec ok. 10-15'C.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak z wypalaniem sie samoczynnym ale jesli checmy wymusic to temp plynu chlodzacego musi byc min 84 stopnie jak dobrze pamietam albo 85 bo ani tech 2 ani opcom nie pozwoli przejsc tej procedury. Generalnie ECM tez nie powinien pozwolic na to ale nigdy nei zglebialem jak jest skonstuowana mapa w tych autach.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zalezy mi na wypaleniu wymuszonym. Chciałbym wiedziec jaki jest stan zapełnienia dpf żeby w odpowiedniej chwili zrobić kawałek trasy na wyższych obrotach, żeby uniknąc tego co ostanio czyli podnieisonego pozomu oleju i wymiany mimo, że na oleju zrobiłem tylko 5 tys. Poza tym ,za oryginalny Op com trzeba słono zapłacić dlatego pytałem o program

Edytowane przez pchorek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba sobie zakupic klona. Tu nei program jest potrzebny tylko calosc czyli kabel opcom i program op com inaczej nic z tego nie bedzie. A co do tego co chcesz uzyskac to nie ma na to niestety lekarstwa. Stopien zapelnienia dpf widzialem i ponad 140 % i widzialem juz i 400%. Tak wiec 80% jest normalna wartoscia. Nic sie nie przejmuj. Tylko olej wymieniej co 8 tys km i tyle. Nie musisz oleju brac jakiegos super drogiego i ze sredniej póły wystarczy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu kolego co 8 tys ją wymieniam co 15tysi mobila 3000 , a drugie pytanie zastanawia mnie jak rozpoznać wypalanie zima jeżeli obroty silnika poniżej 8 stopni także się podnoszą

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to z eobroty sie podnosza to nie jest jakas wyrocznia. SPrawdz czy wtedy dymi za tobą a nie ze obroty. LEpiej wymieniaj czesciej to zdrowiej dla motoru zwlaszcza jak masz dpf. W tym 1.3 tez ci radze leoje oliwe dawac dobra i czesciej wymieniac bo tu rozrzad łancuhciwy robilem z 8 razy w tym motorze. Zawsze slizgi wytarte, lancuch nieco rozciagniety, kola zebate zaorane a pompa oleju w pokrywie to dosc kaprysna jest.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że używam dobrego oleju motul 5W/40 olej musiałem wymienić bo był poza Max po nie udanym wypalenia dpf. Jak na postoju wywołał się dpf to wentylator się włączył do tego było wyższe niż zawsze ciśnienie na listwie -sprawdzone torque - dymu nie było ale spaliny były bardziej gorące już zwykle. Monitorowanie stanu zapchania pozwoli na zaplanowanie trasy a niestety latam głównie po mieście

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego wesol jak miałeś już doczynienia z 1.3 to powiedz po czym poznać kiedy wymieniac rozrzad i jaki to koszt, a drugie pytanie mam następujące objawy gdy odparła auto głównie na dworze to faluja mi obroty z 600 do 1000 i jak jadę i odpuszcze gaz i chce na tym samym biegu znowu przygazowac to szarpie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności