Skocz do zawartości

3.0 DTI V6 informacje o silniku


Gość McPower

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

zarejestrowałem się na tym forum ponieważ mam w planach kupno opla Signum z rocznika 2004 z oryginalnym przebiegiem 170k i serwisowany do dzisiaj.

 

Przeszukałęm cały internet i znalazłem tylko mnustwo informacji o silniku 3.0 CDTI V6 177km a model któy ja chcę kupić to 3.0 DTI V6 177km, w internecie znalazłem informacje że jest to model nowszy od CDTI i mniej awaryjny ale jak jest na prawdę?

 

spalanie auta mnie nie przeraża, chcę kupić to auto bo podoba mi się i jednostka napędowa też, ale nie chcę wpaść na minę jeśli ma być to awaryjna jednostka, mechanicy mi doradzają 1.9 CDTI ale nigdzie nie znalazłem dobrego modelu z tym silnikiem dlatego chcę 3.0 DTI.

 

Teraz prosił bym o informacje na co mam zwrócić uwagę podczas zakupu tego egzemplarza no i oczywiście o wszystkie informację jakie posiadacie na temat 3.0 DTI.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego silnika jak 3.0 DTI. Jest 3.0 CDTI Y30DT 130 kW( starszy ) lub 3.0 CDTI Z30DT 135 kW( nowszy ). Co do awaryjności to różnie bywa. Na forum jest szereg informacji, trzeba tylko poszukać. Generalnie części są dużo droższe niż w 1.9 i nie da się wyciąć i wyprogramować DPF jeśli by się zapchał.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiego silnika jak 3.0 DTI. Jest 3.0 CDTI Y30DT 130 kW( starszy ) lub 3.0 CDTI Z30DT 135 kW( nowszy ). Co do awaryjności to różnie bywa. Na forum jest szereg informacji, trzeba tylko poszukać. Generalnie części są dużo droższe niż w 1.9 i nie da się wyciąć i wyprogramować DPF jeśli by się zapchał.

 

Musi być ten silnik bo widziałem na włąsne oczy! tzn na tylnej klapie jest oznaczenie DTI a nie CDTI

I ponoć w przeciwieństwie do CDTI czyli wtrysku Common rail, DTI działa na bezpośrednim wtrysku czyli tak jak 2.2 DTI

Tutaj link do auta : http://allegro.pl/opel-signum-3-0-dti-cosmo-full-opcja-i2522586907.html

 

Właśnie wiem że były dwie jednostki CDTI jedna Y30DT a druga poprawiona Z30DT dlatego nie wiem skąd jest te 3.0 DTI i jakie ma oznaczenie silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogłoszenie z allegro do którego dodałem link to wiadomo że od handlarza, to mogli klapę malować... w niemczech też kilka razy się spotkałem z oznaczeniem DTI a nie CDTI, sam już nie wiem, najlepiej będzie jak sprawdzę kod silnika.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód z ogłoszenia to 3.0 CDTI Y30DT 130 kW lub 177 KM( starszy ). Silnik ten ma problemy z tzw. opadającymi tulejami cylindrów. Poczytaj o tym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik ten ma problemy z tzw. opadającymi tulejami cylindrów.

 

Był stosowany w Saabie 95 ( 3,0 oplowski) i okazał się tak "dobry" , że saab z niego zrezygnował...

Generalnie silnik wzbudza ogromne kontrowersje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przeszperałem cały internet żeby dowiedzieć się czegoś o tych silnikach i wiem że Y30DT ma problemy a Z30DT to jest nowsza wersja poprawiona...

 

tylko dziwi mnie to oznaczenie DTI.

 

no ale jednak nie będę się pchał w to bo jest za duże ryzyko, póki co to szukam 1.9 CDTI

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość rafałKozi

Witam, jestem nowym uzytkownikiem i świezo po zakupie Signuma do tego tematu odesłał mnie moderator. A wiec mam silnik o którym tu mowa ale do końca nie wiem który to? Ten z wadą czy juz po usunieciu jej? Mój to 3.0 V6 CDTI Cosmo z 2004 roku?? Ktoś zorientowany w temcie by pomogł?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności