Skocz do zawartości

Spalanie LPG


Gość ZlyWilk

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki mały problem. Moja sintra zaczęła dziwnie mało palić gazu (przy jeździe nocą po mieście wychodzi jakieś 8,5l/100km a w dzień ok 12) niestety zauważyłem też, że zaczęła palić przy tym dużo benzyny (przełącza się szybko na gaz) bo około 10 litrów na jakieś 200-300 km ...

Byłem dzisiaj u gazowników - z programem wszystko ok, mówią że może sterownik padł albo coś z kablami... koszt wymiany sterownika to ok 1000 zł :-( czy ktoś może spotkał się z czymś takim ??

 

Połączyłem z tematem dot LPG / Kacper

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość sintra 98

Dzięki chce wyjeździć do końca i zatankować do pełna

Witam dwa razy zatankowałem po 20 litrów gazu za pierwszym razem przejechałem 143 km z tego 50 w trasie , drugie to 134 km i tylko po mieście 1 spalanie to 13.9 drugie to 14.9

chyba sporo co zauważyłem ze temperatura silnika to 62-66 stopni ,sprawdzałem termostat do Sintry to 92 stopnie ,morze być ze nie dogrzany silnik i większe spalanie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@@sintra 98, Ty masz 3.0? ( weź uzupełnij profil, będzie łatwiej na przyszłość) Jakie obroty masz na luzie i ile pokazuje ci spalania chwilowego podczas postoju, na komputerze?

U mnie obroty są na 750 ustawione.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

@@sintra 98, Ty masz 3.0? ( weź uzupełnij profil, będzie łatwiej na przyszłość) Jakie obroty masz na luzie i ile pokazuje ci spalania chwilowego podczas postoju, na komputerze?

U mnie obroty są na 750 ustawione.

Przepraszam mam 2.2 obroty dobre ,chyba mam problem z termostatem dlatego ze jak jadę to temperatura 60-64 a jak stoję w korku to 70-75 max

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kacper ja się trochę douczę twoim kosztem.. może wiesz lepiej niż ja.. odnośnie temperatury na zegarach.

Pierwsza gruba kreska jest do 40stopni

Druga gruba kreska 85 stopni - i na niej następuje otwarcie termostatu

i środek oczywiście 100 stopni?

Dobrze kombinuję?

 

Bo jeśli tak jest to wiele problemów dotyczących nagrzewania się silnika do drugiej kreski zimą było by wytłumaczalne sprawnym obiegiem i działającym termostatem.

Zresztą zauważyłam iż moja luśka nie ma problemu z osiągnięciem drugiej kreski, jednak przy obecnych temperaturach, trzecia kreska to już nie lada wyczyn.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie dochodzi do 100 st. tylko wtedy jak mam mało płynu w układzie chłodzenia ;) a tak to twardo stoi na 40st. i się nie dogrzewa silnik bo termostat ciągle otwarty :/ podejrzewam że stąd mam jakieś dziwne wysokie spalanie, 240km na 40 liotrach gazu :(


Ola organoleptycznie i na pałę licząc to druga gruba kreska to 70st (100-40=60) (60/2=30) (40+30=70) ... dobrze ? :D dawno matme w podstawówce miałem heheh

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Pierwsza gruba kreska jest do 40stopni Druga gruba kreska 85 stopni - i na niej następuje otwarcie termostatu i środek oczywiście 100 stopni?

Z matematyki wychodzi że to jest 70, ale według mnie jest tak jak podajesz czyli około 85.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterownik silnika czy gazu ?

mówili, że gazu.... coś mi sie nie chce wierzyć że to tyle kosztuje ... znajac fachowcow to pewnie chca przyciac ;]

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności