Skocz do zawartości

Spalanie LPG


Gość ZlyWilk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sintra 98

Co do oleju w skrzyni nie wiem ale do silnika wlał mi mobil z wyższej pułki o to sie nie martwię ,jutro jadę do Magic gaz niby jeden z lepszych we Wrocławiu jeśli on mi nie pomoże to oznacza 15 na sto i kropka :<

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Pisałem wcześniej w tym poście, że wymieniłem reduktor i napiszę później o spalaniu. Spalanie spadło o ok 3 litry na 100km w mieście. Jest na poziomie ok 13-15 litrów. Poprawiło się też odpalanie na zimnym silniku, ale o tym już wspominałem. W między czasie rozmawiałem z kilkoma właścicielami Sintr i spalanie ok 15 litrów gazu w mieście to raczej norma. Opinie są raczej zgodne, że to ciężkie autko i rozbujanie go od świateł do świateł niesie ze sobą takie konsekwencje jak duże spalanie. Sam jestem w sytuacji, że wcześniejsza moja Astra paliła mi ok 6-9 diesla i dlatego ciężko mi to przełknąć, że obecny Opelek pali mi ok 15 ;-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

I ja też miałem diesla który palił po mieście 8.5 ,jak by ten palił 13 wyjdę do przodu jeśli 15 będzie to samo trudno grunt ze autko mi się podoba,i jeszcze jedna kwestia psychologiczna zajeżdżasz na CPN i mówisz do pełna i płacisz niewielkie pieniądze ,oczywiście pomijając ze te literki szybciej ubywają ,troch pożartowałem :beer::rotfl:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

6-9 diesla i dlatego ciężko mi to przełknąć, że obecny Opelek pali mi ok 15

 

Ale Astra paliła ON a Sintra gaz więc jeśli już chcesz porównywać to raczej po przeliczeniu na złotówki.


Przy stosunku 9l ON/ 15l gazu i tak jesteś około 4 zł do przodu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja miałem Passata B4 1,9 TDI i palił mi malutko, przy dzisiejszych cenach gazu jestem w plecy, natomiast latem chyba leciutko do przodu ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mirekhood

Jestem świeżo po trasie Wodzisław-Ełk (ok 640 km) i spalanie jakie mi pokazała moja smoczyca wyniosło średnio 12 litrów, z tym że trasa była naprawdę różna, ok 40% trasy to były prędkości w zakresie 90-120km/h max (w międzyczasie tankowanie, spaliła naprawdę bardzo mało, ale nie liczyłem dokładnie ile), następne 40% to prędkości od 120-150km/h (tu sobie łyknęła koło 13litrów), pozostałe 20% to miasta, wsie i stolyca. Dużo zależy po prostu od stylu jazdy i trasy jaką pokonujemy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności