Skocz do zawartości

Spalanie LPG


Gość ZlyWilk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sintra 98

Nigdy nie mierzyłam tam temperatury, ale jaki to by miało mieć związek?

 

To chyba raczej oznacza ze autko dobrze grzeje :-D

no własnie to potwierdza twoja teorie mnie tylko interesuje ze w tym miejscu pokazuje rzeczywista temperaturę,jesli tak to autko dogrzane prawidłowo temat zamknięty temperatura na wskaźnikach oznaczona i oto chodziło jade do gazownika pozdrawiam z bardzo wietrznego Wrocławia u nas szklanka na jezdni

no własnie to potwierdza twoja teorie mnie tylko interesuje ze w tym miejscu pokazuje rzeczywista temperaturę,jesli tak to autko dogrzane prawidłowo temat zamknięty temperatura na wskaźnikach oznaczona i oto chodziło jade do gazownika pozdrawiam z bardzo wietrznego Wrocławia u nas szklanka na jezdni

Byłem u gazownika z gazem wszystko ok ,zmniejszył mi włączanie gazu na 32 stopnie a było 40 (a w moim odczuciu ponad 40 stopni ,co do spalania to jak będzie mi palił w mieście 14 to będzie ok ,co do temperatury wskaźnik w aucie pokazuje dobrze sprawdzaliśmy z temperatura z kompa i pirometru gruba kreska to 85 stopni ,wiec muszę sie pogodzić ze dużo nie zaoszczędzę wymieniając diesla na gaz ,tamten mi palił 8.5 po mieście to suma Sumarów na jedno wychodzi

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 84
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość sintra 98

Witam dziś kolejny raz sprawdziłem ile pali po wymianie filtrów spalił mi po mieście 15.6 ,próbowałem jeździć rożnie, cały czas wychodzi 15//100 km .,moje sugestie mam odczucie ze jest trochę przymulony na gazie do benzyny ,nic więcej nie zauważyłem .Instalacja w całości BRC ,czy mam sie pogodzic z tym spalaniem ????????????

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Poczytałem wychodzi ze powinna palić 12 litrów ,to jechać do gazownika innego żeby coś popatrzył ,nie raz dobrze jest zmienić lekarza ,poprzedni właściciel (rodzinka ) twierdził 11.5 mu palił tylko ze tez robił trochę trasy obrzeża miasta i miasto ,jak byłem na przeglądzie to niby było ok ,jak pisałem więcej muszę przycisnąć gazu żeby osiągnąć dana prędkość na gazie (nie jest to duża różnica ale moim zdaniem odczuwalna)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sintra idę o zakład ,że 11,5 to spalił mu pewnie raz w życiu jak na wakacje jechał wstrzymując ruch na autostradzie :D .... I tak sobie to wmówił że aż sam w to uwierzył :hehe:

 

15l/100 to bardzo realny wynik po mieście jeśli robisz krótkie trasy lub co chwilę stajesz na światłach.

Chcesz zmień mechanika ale latem okaże się że się spalanie naprawiło. Różnica nawet 1l wyjdzie w zależności od pory roku. Możesz ewentualnie jeszcze stacje zmienić bo mogą mieć kiepski gaz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sintra 98

Sintra idę o zakład ,że 11,5 to spalił mu pewnie raz w życiu jak na wakacje jechał wstrzymując ruch na autostradzie :-D .... I tak sobie to wmówił że aż sam w to uwierzył :hehe:

 

15l/100 to bardzo realny wynik po mieście jeśli robisz krótkie trasy lub co chwilę stajesz na światłach.

Chcesz zmień mechanika ale latem okaże się że się spalanie naprawiło. Różnica nawet 1l wyjdzie w zależności od pory roku. Możesz ewentualnie jeszcze stacje zmienić bo mogą mieć kiepski gaz.

te 11.5 to raczej jazda mieszana ,ale potwierdza sie jak ludzie piszą o spalanie tu na forum tez piszą ze <12 litrów ,miałem diesla palił mi 8.5 ale inni twierdzili ze Warszawa Kraków im tam palił ten model 6.5 w korkach ,i tak jest ze Sintra jeśli okaże sie ze ma brać 15 to z tym sie pogodzę ale jak czytam ze 12-13 to myślę ze coś z moja jest nie tak :shy::beer:

podjade do gazownika tu u mnie mówią ze jest najlepszy jak potwierdzi ze jest ok to wezmę nadgodziny i Pojadę na stacje zatankować ;)

proszę o to przykłady 10,5/12,5/8,2

p5s.gifz auto centrum

Spalanie obecnie to w mieście 12 l,trasa ok.10 to z tego forum

Edytowane przez sintra 98

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli że autka mogły być świeżo po sprowadzeniach i nie miały jeszcze tak styranych silników jak to się teraz zdarza :-(

 

Poza tym pamiętaj o jednej rzeczy: Sintra to nie jest małe auto, swoje spalić musi... no chyba ze chcesz silnik rozwalić.

Nie zawsze niskie spalanie jest dobre.

 

Z własnego doświadczenia, jeżdżąc Sintrą 2,2 przez 3 lata mogę powiedzieć, że średnie spalanie na poziomie 13,5l jest jak najbardziej prawidłowe.

Zimą potrafiła spokojnie i 16 litrów łyknąć po mieście bez palca w ..... nosie. A pamiętam też jak na 18 litrów wyszło z korka.

 

A wierz, że średnio było robione nawet i 100 km dziennie i auto zawsze tankowane pod korek.

 

 

Ale bardzo ważna rzeczą jest, jak już Ci pisałam aby mieć np dobry olej w skrzyni czy też silniku.... takie pierdoły jak by się to wydawało też wpływają na wydajność pracy a co za tym idzie i spalanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności