Skocz do zawartości

samochód umarł


Gość korba_1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Was. Jestem nowy na tym forum ale liczę na pomoc od doświadczonych użytkowników Corsinek. Jestem właścicielem Corsy 1,0 z 99 roku, niedawno samochód miał wspawywaną łatkę pod akumulatorem. W trakcie spawania akumulator był odłączony, wszystkie przewody zabezpieczone więc nic nie powinno się dziać. W teorii oczywiście, bo po podłączeniu akumulatora zwariował alarm (nie chciał się wyłączyć). Po około 15 minutach udało się rozbroić alarm (pilotem) i spróbowałem uruchomić silnik. I tu niespodzianka - nie zapala się kontrolka silnika i nie można uruchomić auta. Streszczę co ustalono: pompa po zwarciu na krótko działa, kontrolki oleju i ladowania działają, po przekręceniu kluczyka w stacyjce samochód kręci ale pompa nie podaje paliwa i nie ma iskry. Przekaznik pompy sprawny, immobiliser ok. próbowałem na kluczyku matce i nic. Komputer samochodu nie łączy się z komputerem diagnostycznym. Czyli samochód umarł. Auto było diagnozowane przez dwóch elektryków i dobrego mechanika od Opla, który się poddał. Podejrzenie pada na alarm Prestige montowany przez dealera Dixi Car w Raszynie.Ręce po prostu opadają, jak go wstawię do Raszyna to za robociznę mi policzą tyle że kupię drugą Corsę. Macie jakieś pomysły?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na poczatek odlaczyc alarm

nikt na to nie wpadl z tych specow ??

 

Spece chyba nie wiedzą jak się do tego zabrać bo alarm może mieć wcięcie w uklad elektryczny w niewiadomym miejscu. Dlatego polecili mi Dixi Car w którym tenże alarm był montowany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czujnik położenia wału.

 

Dzięki za wskazówkę, powiedz mi jednak czy awaria czujnika może mieć wpływ na brak komunikacji pomiędzy komputerem auta a komputerem diagnostycznym? Ogarniają mnie czarne myśli na temat wymiany komputera i wszelkich komplikacji z tym związanych.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pitolenie

wystarczy po kablach od centralki pojechac

nei chcialo im sie bawic

 

z tym czujnikiem walu korbowego tez moze byc

bo jak pada to iskry i paliwa nie podaje

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wcześniej, przed awarią była komunikacja. Sam czujnik raczej nie powinien blokować komunikacji, ale jego uszkodzenie w tym samochodzie objawia się w sposób, który opisujesz (brak iskry, nie podaje paliwa). Problem z komunikacją może być spowodowany brakiem połączenia między ECU a złączem diagnostycznym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie czy wcześniej, przed awarią była komunikacja. Sam czujnik raczej nie powinien blokować komunikacji, ale jego uszkodzenie w tym samochodzie objawia się w sposób, który opisujesz (brak iskry, nie podaje paliwa). Problem z komunikacją może być spowodowany brakiem połączenia między ECU a złączem diagnostycznym.

 

Rzeczywiście możesz mieć rację, przed awarią ECU bardzo niechętnie łączył się z komputerem diagnostycznym. Bardzo dziękuję za podpowiedź, w piątek wracam z urlopu i biorę się za naprawę. Awaria czujnika jest bardzo prawdopodobna, gdyż znajduje się on w miarę blisko miejsca które było spawane. Jeszcze raz dziękuję, dam znać co dalej.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Panowie, kończę kiedyś rozpoczęty temat. To był ECU. Przysmażył się widać przy spawaniu i po sprawie. Zakup innego i wgranie softu wyniosło ok. 350 zł.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prędzej jakieś zwarcie odpietych kabli przy spawaniu to spowodowało . ECU jest z tyłu na silniku , więc non stop sie nagrzewa .

Dobrze , że sprawa się rozwiązała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności