Skocz do zawartości

smar do siłownika EPS


Gość psotnik1

Rekomendowane odpowiedzi

Gość marcinmotors

Witajcie.

Dziś dokonałem operacji przesmarowania wieloklinu smarem z hyundaia MDPS GREASE nr kat: YSBB0-91105FFF z dopiskiem Mando Corporation sugerującym że to coś przeznaczone jest do przekładni / kolumn kierowniczych. Konsystencja smaru jest zbliżona do resztek oryginalnego środka który został nałożony w fabryce a więc gęstej kleistej substancji przypominającej klej w początkowej fazie wiązania.Cena ok 3 zł (2,55 pln) za sporej wielkości tubkę. Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinmotors

Jeszcze gdybyś podał gdzie go można dostać?Jakoś wujek Google nie umie znależć.

 

ASO (serwis ) Hyundaia a może i KIA (obecnie mają 3 szt na stanie w W-wie w magazynie importera, czas ściągnięcia na ASO w dowolne miejsce w Polsce 1-2 dni jak zabraknie to z Niemiec będą ściągać)

Tak wygląda ta tuba ze smarem (wycisnąłem go nieco na kartkę) :

21451d92efbf802am.jpg

Ten smar widoczny powyżej kupiłem z 3 lata temu jak byłem blisko związany z pewną koreańską marką. Jako ciekawostkę podam Wam to że jak wbijecie w google YSBB091105FFF i przejdziecie do grafiki to ujrzycie coś dobrze Wam znanego :spoko: Chyba jednak intuicja względem tego specyfiku mnie nie myliła :-D

Edytowane przez marcinmotors

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość marcinmotors

Wrzuciłem na yt filmik z tego jak się zmagałem z tym wszystkim. Jeśli widzicie tam jakieś niedoróbki to dajcie znać postaram się coś tam dopisać

https://www.youtube.com/watch?v=OMUucu3h3Ec

Edytowane przez marcinmotors

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Po zwykłym smarze silikonowym terkotanie wróciło po ok. pół roku.

W weekend majowy posmarowałem smarem z ASO Huyndaia za który zapłaciłem całe 2,5 zł. Zobaczymy jak długo wytrzyma.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość bartekyps

Witam wszystkich.Jakis tydzien temu przesmarowale silnik wspomagania smarem z salonu HYUNDAI-a o num.kat MDPS GREASE YSBBO-91105FFF MANDO.Konsystencja ta sama co oplowski a cena mniejsza,W salonie w Pile zapłaciłem 10zł a nie jak w oplu 108zl,Gorąco polecam.Przesmarowanie silnika zajeło mi 20 min.Praca prosta.i jestem bogatszy o 180zł tyle w serwisie kosztuje przesmarowanie.Pozdrawiam i polecam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie "marcinmotors", " rostex" i "bartekyps"

 

Mam pytanie, czy akcja smarowania EPS smarem z ASO Huyndaia przyniosła oczekiwany efekt? tj. nic nie stuka? nie puka? nie terkocze?

Zamówiłem smar, ma być w tym tygodniu i przygotowuje się do smarowania :)

 

Pozdrawiam,

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Posmarowałem i teraz mi nie chce ten silnik wejść,niewiem czy może za dużo dałem smaru czy docisnąć srubami czy może jakiś jeszcze inny patent?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjąłem trochę smaru i weszło ale coś dalej się tucze tak jakby zaraz pod kierownicą,sprawdziłem krzyżaki i są ok użyłem smaru z hyundaia MDPS GREASE nr kat: YSBB0-91105FFF cena niecałe 3zł i nie ma problemu z zakupem w servisie co tam może jeszcze stukać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności