Skocz do zawartości

Corsa 1.0 12V pasek zamiast łańcucha?


Gość fantaster

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie.

Mam mały problem, ponieważ znalazłem stosunkowo zadbana corsę z 1997r. z silnikiem 1.0 ecotec 55km i mam pytanie odnośnie rozrządu czy ta wersja silnika była na pasku rozrządu? Do tej pory corsy 1.0 które oglądałem były na łańcuchu. A może jest to silnik od innego Opla?

Pozdrawiam

Edytowane przez fantaster

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest 1.0 12v X10XE to ma Łańcuch! chyba że mówisz o 1.2i to wówczas jednopunkcik i ma pasek

A czy jest jakaś wyraźna różnica w wyglądzie tych silników? Ponieważ chodził i wyglądał jak poprzednie oglądane silniki. Poza tym 1.2 nie jest 3 cylindrowy prawda?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazłem stosunkowo zadbana corsę z 1997r. z silnikiem 1.0 ecotec 55km

 

Lepiej od razu zapomnij o tym silniku- straszny niewypał Opla.

Poszukaj lepiej coś n"normalnego", np: 1,2 lub 1,4.

Dużo mniej problematyczne, spalanie takie jak 1.0 a frajda z jazdy większa.

No i nie telepie jak nudysta na mroźnym wietrze ;)

O spalaniu oleju na poziomie benzyny nie wspominając.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,0 ecotec są tylko na łańcuchu , podobnie jak 1,2 16V i znacząco sie róznia i w budowie , i w wyglądzie od innych silników.

Jeśli chcesz mieć corse bezawaryjną i tanią w utrzymaniu , szerokim łukiem omijaj te dwa silniki , a zwłaszcza 1,0 12V .Woem co pisze , od jakiegos czasu sam jestem posiadaczem 1,0 12V.

Gdybym miał jeszcze raz wybierać , to 1,2 8V , 1,4 8V lub któryś z diesli isuzu 1,5 lub 1,7 .

Wszystkie 3 razy tańsze w utrzymaniu niż 1,0 .

pzdr

Edytowane przez marco84

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ktoś musiał nieźle zakombinować z tym rozrządem... ale po co? na pewno ta corsa miała 3 cylindry wiec nie ma opcji żeby to było 1.2. Chciałem kupić opelka z takim silnikiem ponieważ mój wujek posiada od nowości taka corse i sobie ja chwali, bynajmniej nie miał jakiś większych awarii;) Ale chyba skłonie się do sugestii kolegów i poszukam czegoś z 1.2 albo 1.4. Dzięki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies zdjecie tego silnika albo link do aukcji ?

Pasek klinowy owszem , jest tam i napędza alternator i pompe wody w wersji bez wspomagania.

Rozrząd natomiast jest na łańcuchu .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz jakies zdjecie tego silnika albo link do aukcji ?

Pasek klinowy owszem , jest tam i napędza alternator i pompe wody w wersji bez wspomagania.

Rozrząd natomiast jest na łańcuchu .

Niestety na zdjęciach nie ma tego silnika. a pasek na pewno był bo nie było kompletnej obudowy na rozrządzie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności