Skocz do zawartości

problem z chłodzeniem


Gość artos1978

Rekomendowane odpowiedzi

tak to wygląda jest pod podszybiem za silnikiem http://allegro.pl/zawor-trojdrozny-nagrzewnicy-opel-omega-3-0-v6-i2787608802.html i do niego jest podłączony wężyk który idzie między węże które wchodzą do nagrzewnicy

Edytowane przez dawtow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już nie wiem co mam robić.. jeden mechanik że to pompa, drugi że nie możliwe bo by gotował. dziś podjechałem pod dom po 3 godzinnej jeździe, odkręcam sobie normalnie zbiorniczek wyrównawczy, wkładam palca a tam chłodny płyn, może ma 30stopni, zero ciśnienia przy odkręcaniu,próbowałem dodać gazu na gorącym silniku przy odkręconym korku od zbiorniczka i przez te cienkie wężyki nic nie leci, tak jakby obiegu nie było, jak również nie gotuje w korkach, nie mam pojęcia co robić, mechanik mówi że ten zawór trójdrożny niema żadnego wpływu na to że w zbiorniczku wyrównawczym jest letni albo zimny płyn.. pomóżcie proszę, na luzie trochę podchodzi do 97stopni temperatura ale wystarczy dodać gazu i już spada z powrotem na 93-95 stopni i jest ok.

jest to omega bez klimy rok 94

Edytowane przez artos1978

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem jedno jak nie leci ci płyn tym górnym cienkim wężykiem to morze być wina pompy jest już nie szczelna łopatki popękane. a jak dodasz gazu to tym cienkim też nie poleci.I sprawdź czy masz dobrze podłączony zawór trójdrożny

post-4709-0-97380500-1352995657_thumb.jpg

Edytowane przez dawtow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też tak myślę, ale czy nie gotował by się? jeżeli pompa nie robi obiegu?

 

byłem teraz na dole i ściągałem ten wężyk co jest na około zbiorniczka i jest obieg ok, ale w zbiorniczku jest płyn około 20-30stopni niewiem czy tak ma być? dwa grube węże są gorące a w zbiorniczku niestety nie. i grzanie prawie zerowe

 

wróciłem teraz od mechanika, rozkręcił podszybie, rozkręcił schowek i niestety u mnie niema czegoś takiego jak zawór trójdrożny.. bezpośrednio z nagrzewnicy idzie wąż do głowicy, tyle że górny wychodzący jest gorący, a dolny zimny... czyli to będzie nagrzewnica? w takiej sytuacji można wykluczyć pompę wody??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tym że możesz mieć zapchaną nagrzewnicę pisałem już w pierwszej odpowiedzi.( nie zdziwiłbym się gdyby okazało się że masz tam też zawór)

Na Twoim miejscy wypiął bym te węże o których napisałeś i podpiął wąż ogrodowy aby wypłukać nagrzewnice.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie niema czegoś takiego jak zawór trójdrożny..

 

Wygląda na to , że instalatorzy lpg doszli do wniosku , że to im przeszkadza i go wywalili.Jeśli masz klimę , to zawór musi być , a jak był wywalony , trza odtworzyć układ i wtedy obadać sprawę.Czasem niewłaściwe podpięcie lpg obniża wydajność nagrzewnicy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja również mam problemy z temperaturą silnika, silnik rozgrzewa się normalnie, najpierw trzyma temperaturę 90-92 stopnie, po czym zaczyna się grzać do 98 stopni, włącza się wiatrak i później już jest tak cały czas, grzeję się, włącza się wiatrak, chłodzi i znów temperatura idzie w górę, dodam, że dzieje się tak zarówno podczas jazdy w trasie, jeśli temperatura powietrza jest wyższa niż około 10 stopni, jak też w mieście po paru kilometrach jazdy nawet przy temperaturach lekko poniżej 0 stopni, rozmawiałem z mechanikiem i powiedział, że powodów może być mnóstwo, może ktoś miał podobne problemy i podpowie mi, od czego zacząć

Edytowane przez jacek87
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności