Skocz do zawartości

problem z chłodzeniem


Gość artos1978

Rekomendowane odpowiedzi

na początek sprawdź termostat, uruchom silnik i sprawdź przy jakiej temp. zrobi się ciepły górny wąż od chłodnicy po stronie akumulatora, u mnie termostat otwiera 92-95 stopni, a na termostacie wahler są oznaczenia 92/107 stopni

Edytowane przez dawtow

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość marrakech

Witam mam ten sam problem od jakiegos czasu cisnienie w porzadku tylko leci letnie powietrze w kabinie najprawdopodobnie to nagrzewnica mam nadzieje ze zapowietrzona zabieram sie za plukanie ukladu zobacze o co chodzi o wynikach zainteresowanych poinformuje Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W mojej byłej omedze robiłem pukanie układu kwaskiem cytrynowym , zresztą robię tak z każdym moim autem bo nigdy nie wiadomo co lał poprzednik :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

kwaskiem cytrynowym

 

No tak, ale skuteczniej byłoby octem z gorącą wodą, zresztą najlepiej to wyciągnąć nagrzewnice i pomoczyć w occie.

 

Swoją drogą do nagrzewnicy przez ścianę grodziową wchodzą dwa przewody.

 

Jedno wejście i jeden powrót. Sprawdzić czy temperatura jest różna, jeśli tak to zapchany, jeśli nie to teoretycznie sprawny.

 

Zdjęcie dechy w omedze to jakieś półtorej godziny i drugie tyle złożenie więc nie każdemy by się chciało, ale one się lubią strasznie zapychać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

 

zresztą najlepiej to wyciągnąć nagrzewnice i pomoczyć w occie

jak się już wyjmie taką z 15letnią

to lepiej wydać z tą stówkę czy z groszami i założyć nową

 

 

Zdjęcie dechy w omedze to jakieś półtorej godziny i drugie tyle złożenie

chciałbym to zobaczyć ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

chciałbym to zobaczyć

 

Kiedyś miałem przyjemność robić to dwukrotnie jednego dnia i raczej nie widzę tutaj problemu. Nie miałem climatronica więc nie wiem jak to w tym przypadku, ale w manualnej klimie chwila moment. Jedyny tylko mankament był z połączeniem spowrotem wszystkich plastików od nawiewu, do tej pory mam w garażu jedno coś co wygląda jak doprowadzenie powietrza tylko nie wiem do czego.

 

W półtorej godziny da się to zrobić spokojnie i w drugie tyle złożyć.

 

 

 

jak się już wyjmie taką z 15letnią to lepiej wydać z tą stówkę czy z groszami i założyć nową

 

To jest fakt, ale czasem jest tak, że ....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość DAROMV6

Ja tego nie widzę

aby zrobić to po Bożemu w takim czasie

 

chyba że w opcji skróconej z wycinaniem części plastiku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Witam

 

Pisałem we wcześniejszych postach o swoich problemach z wysoką temperaturą silnika oraz często włączającym się wentylatorze, od tamtej pory w aucie została splanowana głowica i oczywiście wymieniona uszczelka, ponadto zmieniony został wkład termostatu, chłodnica oraz pompa wody, problem nadal nie został rozwiązany, wentylator przy wyższych temperaturach powietrza potrafi włączać się nawet podczas jazdy w trasie, w mieście jak już raz się włączy i schłodzi na wskaźniku do 92-93 stopni, to za chwile idzie do 98-100 stopni i znów się włącza i tak w kółko. Gdzie jeszcze mogę szukać przyczyny?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności