Skocz do zawartości

Kupiłem Corse C. Jaki olej?


Gość mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Andrzej.62

Ja przy wymianie oleju w swojej Corsie (10W40) zaaplikowałem ceramizer.

Każdy robi jak uważa.

Ja zamiast "ulepszacza" zastosowałbym pełen syntetyk 5W30 uważam że byłoby to bezpieczniejsze i zdrowsze dla silnika.

Nie jestem zwolennikiem tego typu ulepszaczy.

Uważam że jakby coś bez innych skutków ubocznych mogło usprawnić pracę silnika, to uznani producenci olei by taki dodatek stosowali w swoich olejach.

Edytowane przez Andrzej.62

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o czujnikach ciśnienia oleju firmy Meyle czy Febi ?

Jakie macie zdanie na temat czujników tych producentów ?

Od wymiany tego czujnika muszę zacząć.

Edytowane przez ekmir

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...
Gość Tomek Grudziądz

Witam zakupiłem OPLA CORSE C 2003r 1.0 benzyna . Pytanie czy muszę zmienić na taki sam olej 5W30 czy mogę na inny jak mogę to proszę o podpowiedź na jaki 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tomek Grudziądz napisał:

czy mogę na inny

Po co?

Tam jest przewidziany 0W30 lub 5W40

Masz wlany 5W30 to na takim zostań 

Może tylko ze względu na wiek zalej Valvoline Max Live 5W30

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że podepne się pod temat, nie chce robić więcej śmieci. Pytanie o pojemność układu smarowania w Corsie D A14XER silnik 1.4 

Wg sam naprawiam jest napisane że wlac należy 3.5 l oleju a autodata pokazuje 4.0

Ile faktycznie należy wlać przy wymianie?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma że to syntetyk, półsyntetyk, ćwierćsyntetyk... Leje się olej zalecany przez Opla i nie chodzi tu o firmę tylko o parametry oleju.

5W30 Dexos2 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, redbull90 napisał:

Sorry że podepne się pod temat, nie chce robić więcej śmieci. Pytanie o pojemność układu smarowania w Corsie D A14XER silnik 1.4...

Wystarczy zajrzeć do instrukcji. Ja uważam, że najlepiej wlać troszeczkę mnie niż podają w instrukcji i po krótkiej jeździe poczekać kilkanaście minut, aż rozgrzany olej spłynie, sprawdzić bagnet i ewentualnie dolać do właściwego poziomu.

172923674_11642020-11-1116_20.png.6446a7d085ad981eae2d2aa2ef4db887.png

Edytowane przez bogoes
dodanie tekstu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, bogoes napisał:

Wystarczy zajrzeć do instrukcji. Ja uważam, że najlepiej wlać troszeczkę mnie niż podają w instrukcji i po krótkiej jeździe poczekać kilkanaście minut, aż rozgrzany olej spłynie, sprawdzić bagnet i ewentualnie dolać do właściwego poziomu.

172923674_11642020-11-1116_20.png.6446a7d085ad981eae2d2aa2ef4db887.png

Dziękuję za odpowiedź.

Czyli około 4 litry.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, redbull90 napisał:

Dziękuję za odpowiedź.

Czyli około 4 litry.

 

3.5 L wlać. Tyle ile podaje producent. Jednak z mojego doświadczenia z Opelkami wynika, że silniki Ecotec lubią dobry, dedykowany olej i troszkę więcej. Ponad połowę bagnetu. Niektóre lubią zjadać"" olej podczas eksploatacji więc warto raz w tygodniu sprawdzić poziom i ewentualnie dolać. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, adam1954 napisał:

Po co?

Tam jest przewidziany 0W30 lub 5W40

Masz wlany 5W30 to na takim zostań 

Może tylko ze względu na wiek zalej Valvoline Max Live 5W30

 

5 godzin temu, adam1954 napisał:

Nie lać byle czego. Max live bo autko starsze? Mi się kojarzy z olejem o przedłużonej żywotności"" a nie z wiekiem autka :-) to raz.

Dwa, do Opli Ecotec tylko olej 5W30 Dexos2. Ze względu na wiek, choć autko nie jest aż takie stare, skrócić interwał wymiany oleju i filtra. Co 10 000km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności