Skocz do zawartości

Kupiłem Corse C. Jaki olej?


Gość mlodyabc

Rekomendowane odpowiedzi

 

nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu Valvoline MaxLife to była seria bardzo przyzwoitych olejów dedykowanych do silników z "większymi" przebiegami - i co wtedy w naszych realiach było dość istotne - mało popularna wśród różnej maści "podrabiaczy";

 

co do pytania kolegi redbull90 - wlej tyle ile instrukcja przykazuje /ktoś tu wyżej wkleił tabelkę z instrukcji obsługi/, olej dobierz według zasobności portfela byle spełniał GM Dexos2 /mała zagwozdka - są oleje spełniające wymagania tej normy, a nie mające logo Dexos na opakowaniu/ - olej "made in GM" około 80-90 zeta za 5 litrów do kupienia jest, więc nie jest to majątek straszny, wymiana co max 10kkm lub raz w roku....

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pan_wAZOn napisał:

 

nie wiem jak teraz, ale kilka lat temu Valvoline MaxLife to była seria bardzo przyzwoitych olejów dedykowanych do silników z "większymi" przebiegami - i co wtedy w naszych realiach było dość istotne - mało popularna wśród różnej maści "podrabiaczy";

 

co do pytania kolegi redbull90 - wlej tyle ile instrukcja przykazuje /ktoś tu wyżej wkleił tabelkę z instrukcji obsługi/, olej dobierz według zasobności portfela byle spełniał GM Dexos2 /mała zagwozdka - są oleje spełniające wymagania tej normy, a nie mające logo Dexos na opakowaniu/ - olej "made in GM" około 80-90 zeta za 5 litrów do kupienia jest, więc nie jest to majątek straszny, wymiana co max 10kkm lub raz w roku....

Zgadzam się że są oleje spełniające normę ale bez logo Dexos2. Rozwiązanie takiej zagwozdki jest proste. Kupić olej który ma na opakowaniu logo Dexos2 :-) GM może i dobry, tu się nie spieram. Napiszę tylko co mój mechanik odpowiedział na pytanie ""jaki olej do mojej Corsy?  (1.4 2008 160K przebiegu) Bez żadnego zastanowienia ___ Motul 5W30 Dexos2 i będziesz zadowolony. Zmieniaj sobie nawet sam ale co 10K i tyle w temacie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupić z logo Dexos2 albo odwrócić butle i poczytać to co drobniejszym drukiem na "plecach" opakowania napisane....

co do marki - jak napisałem - dobrać wg zasobności portfela... różnicę wydać na "nie najtańszy" filtr oleju;

PS.

raczej nie cytujemy przy odpowiedzi na post bezpośrednio nad naszym ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Mosfet_75 napisał:

Max live bo autko starsze? Mi się kojarzy z olejem o przedłużonej żywotności"" a nie z wiekiem autka :-) to raz.

 

Piszę ze swojego doświadczenia.

Będzie Ci się chciało poczytać o mojej walce ze zmniejszaniem poboru oleju to przeczytasz.

Ale dzieki właśnie MaxLlive silnik się wyciszył oraz doszczelnił( podciekal zimer na wale od strony sprzegła  a teraz jest suchutko od 3 lat)

Żaden inny olej tego nie zrobił.

A szczególnie te wielce long Live czy Dexos 2.

 

Piszę o wieku auta i na pewno o oszukanym przebiegu.

Więc dla tego lepiej lać lepszy olej do starszego auta i nie sugerować się w 100 % zaleceniami producenta.

17 minut temu, Mosfet_75 napisał:

Bez żadnego zastanowienia ___ Motul 5W30 Dexos2

 

Bo pewnie ten mechanik na takim oleju ,,pracuje,,.

Czyli zakupuje ze zniżką lub po prostu  jest do niego przekonany.

9 minut temu, pan_wAZOn napisał:

różnicę wydać na "nie najtańszy" filtr oleju;

 

Filtron teraz kupowałem do Mery za 16 zł .

Czym on odbiega od Manna czy innego.

Po pierwsze jest robiony u nas a nie jak np Bosch ( made in Afrika)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nic nie ujmując Filtronowi, który moim zdaniem ma cenę adekwatną do jakości - gdzieś na innym forum Opla w Polsce były zdjęcia "wybebeszonych" nowych filtrów oleju kilku producentów - różnica była chociażby w ilości "materiału" filtrującego;

pisząc o najtańszym filtrze oleju miałem raczej na myśli różne "wynalazki" pod egzotycznymi nazwami dostępne po kilka złotych na różnych portalach aukcyjnych chociażby...

PS.

trochę offtop - na "bieżąco" miałem do czynienia z kabinowym, węglowym Filtronem do mojego obecnego bolidu - wykonanie i "wydajność" szału niestety nie robi nawet w porównaniu do innych producentów, nawet z tej samej półki cenowej ;(

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vekan czy Vika kosztują ok 14 zł 

Filtron 16

Cena do jakości .

A piszę o made in Afrika bo właśnie znajomy miesiąc temu poszalał bo za chyba 18 zł kupił filtr Boscha takiej właśnie produkcji.

Teraz nie wiesz czy dobra marka nie produkuje bubli jak to się stało z SKF-em bo produkuje poza granicami.

Ale na upartego to filtry ,filtrami ale wymiany trzeba robić co ok 10 tys. km.

I widząc że silnik zaczyna nabierać szlamu , zmienić olej na lepszy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy olek Valvoline  MaxLife 5W30 też ma specyfikacje DEXOS2 - przykład - https://allegro.pl/oferta/valvoline-maxlife-c3-5w30-5l-bmw-ll-04-dexos2-dpf-6327839313

Owszem jest to trochę droższy olej o GM ale za to ma dodatki konserwujące uszczelniacze gumowe.

A filtry MANN i Filtron są robione w tej samej fabryce w Sędziszowie - różnica w cenie nie jest duża ale do MANN-a doją inny wkład filtracyjny.

Ale co z tego jakie my tu dyskursy toczymy jak pierwszy właściciel mógł robić interwały wymian co 30tkm lub więcej (bo tak w instrukcji obsługi piszą).

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem żadnym znawcą olejów :-) Zacytowałem tylko mechanika. Wiem tylko że olej powinien być zgodny ....

Może i się skuszę na Valvoline, jeszcze mam czas. Co do filtra to problem jak ze wszystkim. Producentów sporo, marek dużo, ceny różne... co tu wybrać? Człowiek głupieje. Za dużo tego wszystkiego.

Tak więc doradźcie jaki filtr oleju do corsa D 1.4 2008 160K km. Interesuje mnie średnia półka.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od lat stosuję tylko Filtrona.

Olej oczywiście powinien być zgodny.

Poczytaj co piszą w Dixi Car

https://dixi-car.pl/blog/2012/11/06/czy-istnieje-roznica-jakosciowa-pomiedzy-olejem-dexos-2-a-olejem-np-mobil-super-3000-xe/

 

Dexos jest lekką ściemą bo chodzi tu o możliwość wydłużenia wymiany na 30 tys.

Więc nic się nie stanie gdy zastosujesz inny bez dexos i wymienisz go po 10 tys.

A właściwie się stanie.

Silnik będzie zdrowszy. 

Bo częściej będzie jeździł na oleju a nie na gnoju który to robi się po 15 >

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teorii jest tyle ile marek olejów.W dixi Car niech piszą co chcą. Jeśli Dexos jest ściemą to czemu Mobil 1 ESP, o którym jest mowa w artykule Dixi, w specyfikacji produktu posiada:

Specyfikacje i dopuszczenia

Produkt posiada dopuszczenia następujących producentów:

Peugeot/Citroën Automobiles B71 2297

Chrysler MS-11106

GM dexos2

Peugeot/Citroën Automobiles B71 2290

 

Pewnie Mobil jest lepszy od GM ale cena też jest ""lepsza"".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności