Skocz do zawartości

Utrata mocy silnika po mignięciu lampki serwisowej


Gość jkb

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TomekCorsa

Co znaczy "jakie masz wskazanie chwilowe" ?? Nie mam komputera w aucie więc nie wiem jakie jest spalanie jeżeli o to chodziło. Obroty no luzie raczej normalne, może za dużo pali po mieście. Wychodzi około 8 ale nie jeżdżę na emeryta. Może filtr powietrza sprawdzić ?? (to akurat łatwe) Nic więcej w aucie nie widzę złego.

Edytowane przez TomekCorsa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 82
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość TomekCorsa

Sprawdziłem filtr powietrza i jest ta warstwa "waty" pod "harmonijką" mocno ciemna. Pomyślałem jestem w domu. Przejechałem kilka kilometrów bez filtra, z nie domkniętą pokrywą ale na 3 przy 2,5 obr. wskoczył tryb awaryjny. Czyli to nie filtr. Złożyłem wszystko i mniej więcej sprawdziłem. Jedyna rzecz która zwróciła uwagę to czujnik na rurze dolotu powietrza. Ten który jest jak by po środku tej rury, po środku na części którą widzimy po otwarciu maski silnika. Pierwszy, płaska wtyczka, jest przy przepływomierzu (zaraz przed puszką filtra, chyba się nie mylę), a drugi czujnik jest właśnie tam gdzie opisuje. Przed pokrywą plastikową silnika i jego wiązka idzie pod nią do tyłu silnika. Obraca się prawie luźno w rurze powietrza, mimo że ma jakieś mocowanie metalowej opaski. Takiej bez śruby, a na zaciśnięcie. Dodatkowo jest trochę brudny, śliski, od oleju. Tzn. nic tam nie kapie ale brudne jest. Tak wszystko jest suche to tu jest ... Co o tym myślicie ??

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam taki problem czyli jw

 

jest power np na 2 biegu, przeciągam na 3 i nagle 2.8 tys tak jakby przerwało załącza się kluczyk ... hm...? i znowu niema turbo

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TomekCorsa

No i byłem dziś u jednego DEBILA co się "mechanikiem" nazywa i zapłaciłem 150 pln żeby usłyszeć ... turbo do wymiany ... Gdzie indziej za z czytanie kodów błędów z wydrukiem płacę 20 pln. Ten ZŁODZIEJ zapewniał że dużo więcej jest w stanie się dowiedzieć. No masakra po prostu. Polska, byle głąb otwiera warsztat i oszukuje. Kiedyś to jakieś cechy były a teraz to ... Na prawdę zaczynam myśleć że ropa to do traktora, gaz do zapalniczki a auto to tylko na benzynę. Mam drugie auto, Toyotę Yaris z 2008 i tam nic się nie dzieje. A tu, raz że Opel a dwa to diesel. Dziś jak by ktoś chciał kupić to normalnie sprzedam za 20000 pln.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zaś mam podobny problem, na początku migała tylko kontrolka serwisu..

Pewnego dnia w trasie auto straciło moc, zapalił się check engine...

Po diagnostyce mechanik powiedział że "turbo jest do wymiany"... zaś inny - że to przepływomierz, lecz po jego wymianie,

w samochodzie nadal pali się check engine, ale idzie normalnie turbo od początku do końca swojego zakresu działa.

Trzeci mechanik sczytał błąd i powiedział, że jest za duże doładowanie na jakimś zaworze ? cokolwiek to znaczy...

Ostatnio zaobserwowałem, że jak jadę i podczas jazdy włączę klimę, to znowu jakby odłącza turbo...

Auto niedawno miało wymieniane rolki i alternator i od tamtej pory dzieje się ta dziwna rzecz..

zawsze DOBRZE obchodziłem się z turbiną.. dlatego jakoś ciężko mi uwierzyć że tak szybko padła..

Na dzień dzisiejszy, wróciłem właśnie z trasy Warszawa-Opole, Check Engine ciągle świecił, a auto w trasie zachowywało się

tak jak gdyby nigdy nic, niskie spalanie, a i przy wyprzedzaniu dawało radę jak dawniej kiedy problemu nie było.

Macie może jakąś radę na to ? Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość TomekCorsa

Czy można coś z tego odczytać sensownego ??

p.s.

oprócz tego że przesadzałem z obrotami

Edytowane przez TomekCorsa

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Masz pecha z tymi mechanikami. Bierz sprawę w swoje ręce. Wieczorem w domu zobaczę co załączyłeś. Nie poddawaj się. Problem jest błachy ale niestety większość mechaników nie ma zielonego pojęcia i stawia diagnozy na oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności