Skocz do zawartości

Zmiana oleju silnikowego z półsyntetycznego na syntetyk


Gość asterixoo

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 21
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość asterixoo

Samochód już po wymianie oleju.

 

Był: Mobil Super 2000 X1 Diesel 10W-40 (półsyntetyk)

Zmieniony na: Mobil Super 3000 X1 5W-40 (syntetyk)

Przed zmianą silnik przepłukany Liqui Moly Engine Flush.

 

Na razie w porządku. Wycieków nie widać. Mam wrażenie jakby silnik samochodu pracował bardziej aksamitnie. Lepiej przyspiesza i mniej kopci. Jak wrócę z dłuższej trasy, to jeszcze napiszę co i jak.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Podpinam sie pod temat.Jezdze na castrol 10W40,okolo 50tys.Mechanik ponformował ze ten olej nie jest przeznaczony do mojego silnika(fakt)i moze byc zabójczy dla turbiny.Czy warto zmianic np 5w40??Dodam ze silnik nie bierze zupełnie oleju a turbina gwizdze na zimnym silniku.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ja mam podobny silnik i też miałem problem z doborem oleju, bo u Niemca zalany był 10W/40 ( może chodzi o cieplejszy klimat ). Zalewałem różne i najciszej chodził na Shell-u wszystkie inne podobnie. Do tego silnika Z17DTH moim zdaniem nie powinno się zalewać nowoczesnych olei typu 5W/30 bo są za rzadkie. To jest silnik poprzedniej generacji z regulacją zaworów na płytkach. Ja jeżdżę na VALVOLINE Maxlife 5W/40 i przynajmniej silnik jest suchy a turbina nie wyje.

Edytowane przez Kaalith

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Nie polecam mobil 10 w 40 ani castrol 10 w 40. Nie mają oznaczenia B4 czyli do wtrysku bezpośredniego. Lepszy jest już Platinum 10 w 40, jest przeznaczony do wtrysku bezpośr, poza tym przechodził wiele testów. Cudze chwalicie...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ostatnio zmieniłem rozrząd na markowy INA - poprawiła się kultura pracy silnika. Zaczął pracować ciszej, dotychczasowe pukanie na zimnym ucichło, aż chce się wkręcać na wyższe obroty. Także uważam, że dobór oleju nie ma większego znaczenia, oby był zgodny ze specyfikacją producenta silnika i oleju. Obecnie jeżdżę na Valvoline SynPower 5W/40 ( zgodny z GM LL-B-025 ).

Edytowane przez Kaalith

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VanDerWoestijn

To jest nieprawda, ze do Z17DTH nie powinno sie zalewac oleju typu 5w30! Kupilem nowa corse 1.7 CDTI w 2005 roku i od poczatku byla zalewana tym olejem GM Dexos 2 5w30 i do dnia dzisiejszego jezdzi nia dziewczyna, a przebieg to 390.000. Nigdy nie bylo problemow z tym olejem, wymieniany zawsze co 15-20 tys. a samochod do dzisiaj zuzywa zaledwie 400 - 800 ml od wymiany do wymiany.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość VanDerWoestijn

Male sprostowanie: Corsa jezdziala na oleju 5w30 lecz Mobila - ostatnio z ciekawosci zerknalem w ksiazke serwisowa. Nie zmienia to faktu, ze do tej pory jezdzi na syntetycznym i ja nie widze przeciwwskazan do stosowania go tak dlugo jak to mozliwe.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności