Skocz do zawartości

logi dynamiczne livedata 1.9 cdti


Gość popencjusz

Rekomendowane odpowiedzi

Gość popencjusz

pisałem już. To olej z odmy pali się na łopatkach lub dym z komory silnika przez odmę się wydostaje do przewodu przed turbo. W kabinie masz zapach spalin bo możesz mieć przedmuch na plecionce lub na klapach zawirowań w kolektorze dolotowym.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

cisnienei oleju jest duzo wieksze jak cisnienei spalin czy powietrza sprezanego przez suszarke nie ma szans by spaliny przeszly po osce do czesci ziemnej. PRzeciez wiekszosc turbin nie ma ani uszczlek ani lozysk a na osce jest minimalny luz z racji iz jest wlasnie niwelowany tym ze olej podcisnieniem robi na nim film olejowy i luz jest kasowany. Nie ma takiej mozliwosci by dym z czesci goracej przeszedl na strone zimna. Jak wirnik sie rozpadnie to jak dopalisz auto to nie ujedziesz nawet 50 metrow bo olej caly wytrabi a silnik bedzie tak pracowal jak sieczkarnia.

rzadko to robie ale zgadzam sie z kolegą w stu procentach; jest dokładnie jak mówi .. nie ma takiem mozliwości

Edytowane przez grzes08

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie koło kompresji albo wirnik z strony goracej poszly sie je...ac
Turbina pracuje mi zdecydowanie glosniej, powiedzialbym ze nawet metalicznie. Dzis bede mial diagnoze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie, na szybko, wiem ze to nie ten dzial itd, ale jakby wszyscy w temacie jestesmy na biezaco.

 

http://allegro.pl/turbo-turbina-1-9-cdti-16v-z19dth-opel-signum-i3793720355.html

 

co myslicie o tej uzywce ?

 

 

 

pisałem już. To olej z odmy pali się na łopatkach lub dym z komory silnika przez odmę się wydostaje do przewodu przed turbo. W kabinie masz zapach spalin bo możesz mieć przedmuch na plecionce lub na klapach zawirowań w kolektorze dolotowym.


jezeli to olej z odmy to... czy to znaczy ze turbina jest w porzadku ? czy znowu do regeneracji ?

Edytowane przez grzeskuu

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

Teoretycznie nie powinno go tam być. Ja jednak jestem zdania że zawsze coś tam się z odmy wydostanie do przewodu a turbina to przypali i przepuści dalej. Nie widziałem też rury za turbiną gdzie nie było by tłusto więc wnioskuję że nie ma co się martwić. A co ty Grzeskuu znowu coś będziesz wyprawiał z turbiną? Przecież regenerowałeś swoja?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

panowie, na szybko, wiem ze to nie ten dzial itd, ale jakby wszyscy w temacie jestesmy na biezaco. http://allegro.pl/tu...3793720355.html co myslicie o tej uzywce ?

 

turbiny i jej stanu nie ocenia sie po zdjeciu z allegro. Trzeba dobrze goscia wypytac o luzy i stan jej ogolny itd. JA tez zakupilem od 130 konengo vaga turbo na allegro i sobie naprawde chcwale. Obdzwonilem chyba ze sześciu ludzi co sprzedawali suszarki i w koncu zakupilem za 700 zl. Przyszla i obadalem wlasnorecznie stan i stwierdzilem ze jak nowa. puki co w sharanie smiga jak ta lala na programie na 160 KM.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie nie powinno go tam być. Ja jednak jestem zdania że zawsze coś tam się z odmy wydostanie do przewodu a turbina to przypali i przepuści dalej. Nie widziałem też rury za turbiną gdzie nie było by tłusto więc wnioskuję że nie ma co się martwić. A co ty Grzeskuu znowu coś będziesz wyprawiał z turbiną? Przecież regenerowałeś swoja?

 

 

regenerowalem i co z tego, jak nie mam mocy do 2000 obrotow juz po 2k przejechanych kilometrow... do tego smrod spalin w kabinie. CH... z tym wsyzstkim, chce spowrotem miec to przyspieszenie dlatego zastanawiam sie nad uzywka.

 

@gosc mowil ze wszystko z nia w porzdku i ze zdemontowana z samochodu dziala sprawnie. zapewnil tez ze nie ma zadnych luzow itd no ale wiecie... tez ryzyko. ogolnie to umowilem sie z gosciem ze moja turbine odbierze na gwarancje, ale nie wierze ze mi ja naprawi wiec jak juz bede demontowac to chce poniesc 1 razowe koszty i kupic i wlozyc uzywke. co bedzie z ta druga po reklamacji to sie zastanowie. moze przetestuje i sprzedam a moze oddam ojacu do zafiry.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość popencjusz

przyjedź po świętach do mnie. Poszukamy przyczyny. Może uda mi się kanał załatwić więc przyjrzymy się temu zaworowi i zapachowi spalin.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyjedź po świętach do mnie. Poszukamy przyczyny. Może uda mi się kanał załatwić więc przyjrzymy się temu zaworowi i zapachowi spalin.

 

 

ok przyjade. tylko podaj date. bo zastanawiam sie powznie nad uzywka..

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności