Skocz do zawartości

Opel corsa b Gwint swiecy w oleju


Gość Tomek19892012

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Tomek19892012

Witam

 

Posiadam opla corse b 1.0 v 12 z 1999r z przebiegiem 189tys

Kupiłem te autko pod koniec ubiegłego roku.

Dzisiaj postanowiłem wymienić swiece bo od kupna samochodu tego nie zrobiłem.

Jak wykreciłem wszystkie 3 swiece to okazało się ze na jednej (pierwszej od lewej)

Gwint swiecy troche sie błyszczał od oleju i nie było go dużo reszta tej swieci była suchutka.

Jeśli chodzi o dwie pozostałe swiece to na nich nie było zadnych sladów oleju.

 

Teraz pytanie do was drodzy forumowicze czy to poważna usterka czy sie tym przejmować ?

I co jest do wymiany jakie koszta mniejwiecej?

 

Dodam tylko ze samochód nie dymi podczas jazdy jak i na postoju no chyba ze były chłodniejsze dni to wtedy troche jasnego dymku leciało ale to bardziej para....

 

Każda odpowiedz bedzie dla mnie ważna.

Z góry dziekuje i pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

zazwyczaj jest to objaw początkowy, starzejącej się uszczelki klawiatury, spokojnie możesz jeździć jakiś czas, ale gdy oleju zbierze się dużo, mogą wystąpić problemy z pracą silnika wywołane przez przebicia na świecy (przez zbierający się olej) np http://allegro.pl/uszczelka-pokrywy-zaworow-opel-agila-corsa-b-1-0-i3256767593.html

Pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mapetopel

 

Teraz pytanie do was drodzy forumowicze czy to poważna usterka czy sie tym przejmować ?

I co jest do wymiany jakie koszta mniejwiecej?

 

 

 

Skąd wiesz czy to wogole usterka. Olej może tam być od czasu poprzedniej wymiany świec czy nawet drobnej niecelności przy dolewce oleju. To pytanie chyba do wróżki.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek100262

witam

zazwyczaj jest to objaw początkowy, starzejącej się uszczelki klawiatury, spokojnie możesz jeździć jakiś czas, ale gdy oleju zbierze się dużo, mogą wystąpić problemy z pracą silnika wywołane przez przebicia na świecy (przez zbierający się olej) np http://allegro.pl/uszczelka-pokrywy-zaworow-opel-agila-corsa-b-1-0-i3256767593.html

Pozdr

No kolego,ale z tego co się orientuje to olej nie przewodzi prądu,więc jak olej może wywołać przebicia

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

więc jak olej może wywołać przebicia

tak jak czysta woda nie zamarza poniżej -8*C, a tak na poważnie, to zanieczyszczenia w tym oleju to powodują, jak wytrzesz ją do sucha, to ta sama świeca będzie dobra

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności