Skocz do zawartości

Dyskusja na temat ASO


Gość ASO OPEL Wawrosz Oświęcim

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 113
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Gość leszek 398

Mógłbym opisać parę przykładów naprawdę skrajnej niekompetencji, niedbalstwa i naciągania sprzed paru lat, przy obsłudze i naprawach pewnego samochodu na literkę P, należącego do firmy w której pracowałem.

Nie będę podawał szczegółów, bo i tak mało kto uwierzyłby 'na słowo' , że takie "fuszery" za grubą kasę mogło odstawiać ASO tej francuskiej marki.

 

Pocieszający jest fakt, że w chwili obecnej ten serwis nie ma już autoryzacji producenta i nie wiem czy w ogóle jeszcze funkcjonuje.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

początki transformacji ustrojowej i kapitalizmu w Polsce były różne; prawo jeszcze gorsze .. dlatego ludzie zachłysneli się wolnością; myslę, a wręcz jestem pewien, że teraz skala takich przypadków o jakich mówicie jest mniejsza

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam,

 

z checia podziele sie z wrazen jakie mi towarzyszyly w trakcie wizyty w aso w warszawie.

 

opisze w skrocie....

 

 

oddalem kluczyk do samochodu panu ze srASO, po czym poczekalem 45 minut na swoj samochod aby wymienili mi olej i uszczelke ktorej za cholere nie dalo sie odkrecic. w miedzy czasie zaminilismy kilka zdan z panem serwisantem na temat samochodu. na tej podstawie ten frajer wybadal jaka posiadam wiedze o samochodach i ogolnie o motoryzacji. po 40 minutach podszedl ze mna do samochodu aby powiedziec ze wszystko juz jest zalatwione i moge odjechac. po chwili jednak dziwnie zagail temat innych problemow z moim samochodem o ktorych mu opowiedzialem. facet powiedzial mi zebym sprawdzil czy nie ma zadnych bledow na zegarach. zaczalem sie zastanawiac dlaczego mialy by sie pojawiac skoro nic nie bylo wczesniej ? odparlem ze nie ma potzeby bo wiem ze nic nie ma...

 

poprosil jednak abym odpali samochod... i zgadnijcie co ? pali sie pieknie check_engine kontrolka hehehe.

 

od razu zaproponowal mi serwis, diagnostyke komputerowa w wysokosci 150 zl !!! oraz wiele innych rzeczy ktore moglbym juz teraz naprawiac bo przeciez swiecacej kontrolki check_engine nie mozna ignorowac. zgasilem silnik, zapalilem samochod kontrolka zniknela... i po klopocie,

 

 

tacy sa ludzie z aso warszawa - raszyn,

 

pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega mial lepszy numer w ASO

przyjechal na ustawiony przeglad

odstawil auto

mialo wjechac odrazu na warsztat

jakie bylo jego zdziwienie

jak czekajac na przystanku na taryfe

minelo go jego wlasne auto

z gazem do dechy i piskiem opon

wrocil zadzwonil na policje i zaczal sie niezly dym w serwisie

tak tez niestety bywa ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widac w temacie aso od dawna nic się nie zmienia i to niezależnie od marki, skrajna niekompetencja, nie słuchanie klienta który wie co trzeba zrbić w aucie i przeciąganie godzin napraw...

 

tak naprawde jedyny dział w aso na który nie mogę powiedzieć złego słowa to blacharnia :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kazde aso ma swoja blacharnie i lakiernie

czesto gesto zleca to zewnetrznym warsztatom

 

tak bylo np w salonie zabojadow z gdanska

oddali do lakierowania maske i blotnik do warsztatu zewnetrznego

jakiego ??

szczerze ja bym tam auta nie wstawil po samym wjezdzie na teren mialem juz mieszane uczucia

zwykla buda bez komory lakierniczej

a zapewniali ze zgodnie z technologia producenta

tylko nie powiedzieli ktorego i sprzed ilu wiekow ;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

No i znowu kolejna moja opinia o ASO.Problemem była cieknaca pompa vacum i próbujac zakupic siemering w ASO i wg nich w moim silniku nie uszczelnia sie trzeba wymienic cała pompe była taka mozliwosc w starszym, w cdti niby nie.Okazało sie ze bez problemu jest dostepny bo taki sam jak w tym starszym.

 

Druga ciekawsza informacje otrzymałem ze wszystkie silniki opla maja rozrząd kolizyjny.......

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również mam mieszne uczucia po wizycie w ASO.

Zamówiłem serwis przedsprzedażny używanej Vectry C, zapłaciłem za usługę 250 zł.

Prawie musiałem się prosić, by móc porozmawiać z mechanikiem, który sprawdzał auto.

Chcieli mnie posadzić na kanapie i z uśmiechem na ustach wręczyć fakturę po 30 min. było

im nie w smak, że wpycham się na halę.

 

Zaciekawiły mnie min. przednie tarcze i klocki, które wg mechanika były "jeszcze ok", oczywiście

w ciemię bity nie jestem i przy wymianie za ok. 2 tyg. okazało się, że tarcze poniżej wymiaru, a klocki rozwarstwione.

 

Świecił się również check (gasł po odpaleniu), pan mechanik pokasował błędy techem, ale check świecił się nadal.

Zakupiłem opcoma, skasowałem błędy i żadne błędy nie powracają, nie wiem jak on to kasował...

 

Pytałem jeszcze o egr, czy jest w tm silniku (Z18XER), wg mechanika oczywiście tak. Wg mnie nie... no ale to już

taki szczegół.

 

--

Piotrek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leszek 398

 

 

Świecił się również check (gasł po odpaleniu), pan mechanik pokasował błędy techem, ale check świecił się nadal.

Po przekręceniu kluczyka "czek" pali się zawsze, ma gasnąć po odpaleniu i nie zapalać się w czasie jazdy.

Tak to chyba ma działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę. Polityka prywatności